Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 03 luty 2020 11:09

Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy - spotkanie informacyjne w Opolu

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

5 lutego w Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu, ul. ks. Konstantego Damrota 1 odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne na temat programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy...

O dotacje z nowego programu dla organizacji społecznych mogą się ubiegać m.in. stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne czy koła gospodyń wiejskich. Dotacje będą przyznawane na działania w trzech obszarach: aktywność obywatelska, prawa człowieka i równe traktowanie oraz wzmacnianie grup narażonych na wykluczenie. Budżet Funduszu wynosi 30 mln euro. Konkurs dotacyjny rusza na początku lutego 2020 r.

Znalezione obrazy dla zapytania programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Podczas spotkania zostaną przedstawione założenia programu, zasady pierwszego konkursu dotacyjnego, a także wyzwania związane z obszarami wspieranymi przez Fundusz oraz inspirujące przykłady działań. Część spotkania będzie miała charakter warsztatowy. Przedstawiciele organizacji społecznych będą mogli przedstawić wstępne pomysły na projekty i skonsultować je z prowadzącymi.

W spotkaniu mogą wziąć udział większe i mniejsze organizacje (z minimum rocznym stażem działania) zarówno z Opolszczyzny, jak i sąsiednich województw.

>>> Formularz rejestracyjny

Znalezione obrazy dla zapytania programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.Organizatorami spotkania są Fundacja im. Stefana Batorego i Pracownia Badań i Innowacji Społecznych “Stocznia” we współpracy z opolską Fundacją Laboratorium Zmiany.

Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy jest finansowany ze środków pomocowych z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tzw. Fundusze EOG). To bezzwrotna pomoc przyznawana przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein nowym członkom UE. Operatorem Funduszu Krajowego w Polsce jest konsorcjum trzech organizacji – Fundacja im. Stefana Batorego (lider), Fundacja Pracowania Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich.  

Informacji organizacyjnych dotyczących spotkania udziela Karolina Pisz, kom. 606 200 967, mail: W sprawach dotyczących programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy i założeń spotkania prosimy o kontakt z Olgą Sokołowską tel. 22 536 02 42, mail:

Więcej informacji o programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy: www.aktywniobywatele.org.pl

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech