Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
czwartek, 03 lipiec 2014 02:00

Powiat buduje boiska (w "Rolniku" i "Mechaniku")

Napisał

Na placu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie przy ul. Orkana 6 (dawny "Mechanik") trwają prace wykończeniowe przy budowie boiska.

Wykonawcą jest firma " BUD–ZIEM" z Pszenna. Łączny koszt budowy wynosi ponad 500 tys. zł. W ramach realizacji zadnia, na terenie  asfaltowego placu powstało wielofunkcyjne  boisko sportowe o wymiarach 26 x 43,5 m.

Zakres wykonanych prac objął budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni z żywic poliuretanowych o pow. 1139 m² wraz z ogrodzeniem,  oświetleniem i wyposażeniem, częściową przebudową skarpy.

Płyta boiska ma charakter uniwersalny ze względu na rodzaje dyscyplin sportowych jakie można na nim będzie uprawiać tj. koszykówka, piłka ręczna, piłka siatkowa oraz tenis ziemny. 

 

 


 

Plac szkolny przed budową boiska 

Budowa ta, jest kolejną inwestycją prowadzoną przez Powiat Nyski mającą na celu podniesienie jakości infrastruktury sportowej przy szkołach ponadgimnazjalnych. Do szkoły uczęszcza blisko 500 uczniów (do technikum i szkoły zawodowej).

Powiat Nyski realizując plany poprawy infrastruktury sportowej przy szkołach wybudował w 2013 roku wielofunkcyjny kompleks sportowy przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych ("Rolnik") przy ul. Rodziewiczówny w Nysie.  W szkole tej uczy się 1117 uczniów w trzech typach szkół: liceum, technikum i szkole policealnej.

W szkołach prowadzonych przez Powiat Nyski naukę pobiera ponad 4,5 tysiąca  uczniów i słuchaczy.  Łącznie Powiat Nyski w latach 2013 - 2014 na budowę boisk przy szkołach (w tym budowa bieżni przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych "Rolniku" planowana na 2014 rok) przeznaczył ponad 2,5 mln zł.

Prace, w zakresie wykonania bieżni przy boisku wielofunkcyjnym Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie przy ul. Rodziewiczówny (przy "Rolniku") rozpoczęły się w dniu 3 lipca br. 

Rzecznik Prasowy, Edyta Bednarska-Kolbiarz

Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)