Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 02 lipiec 2014 02:00

Młodzieżowa Rada Miejska w Nysie I kadencji zakończyła swoją pracę

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nysie I kadencji zakończyli (27.06.2014r.) swoją dwuletnią pracę. Wybory do nowej Rady Młodzieżowej odbędą się po wakacjach. Przypomnijmy, że Młodzieżowa Rada została powołana uchwałą nr XXI/362/12 Rady Miejskiej w Nysie z dnia 28 czerwca 2012r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady w  Nysie oraz nadania jej Statutu. Celem działalności Młodzieżowej Rady jest upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży oraz wspieranie aktywności młodych ludzi, jak również reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji samorządowych, społecznych i kulturalnych.

Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Anna Koronczok podsumowując dwuletnią działalność Rady powiedziała, że sesje Młodzieżowej Rady odbywały się średnio raz na kwartał i tym samym w pierwszej kadencji odbyło się 7 sesji Młodzieżowej Rady oraz 2 spotkania robocze. Radni Młodzieżowej Rady brali udział między innymi w obchodach uroczystości Święta 3 maja, Święta Niepodległości, Konferencji Młodzieżowych Rad, spotkaniu z Europosłanką Danutą Jazłowiecką w sprawie projektu ?Szybujące Orły? aktywizującego zawodowo młodzież, a także Marszu na rzecz Życia i Rodziny. Radni brali także czynny udział w dyskusji na temat organizacji i przebiegu Dni Nysy, komunikacji miejskiej, a także w spotkaniach z radnymi Rady Seniorów w Nysie. Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Anna Koronczok wyraziła nadzieję, że każdy z radnych wyniesie z tych dwóch lat współpracy coś dla siebie, coś co w przyszłości pomoże mu być bardziej świadomym jak wpływać na swoje lokalne środowisko i jak czynić miasto w którym żyjemy coraz lepszym. Podziękowała byłym i obecnym radnym za współprace, wsparcie i pomysły, a tym którzy będą kandydowali do Rady w kolejnej kadencji życzyła owocnej pracy i determinacji w działaniu. Podziękowała również Burmistrz Nysy za inicjatywę utworzenia Rady dzięki której młodzież miała możliwość wpływania na miasto.

image

image

image

image

image

Burmistrz Nysy powiedziała, że zależało jej na powstaniu Młodzieżowej Rady w Nysie ponieważ jej zdaniem młodzież ma świeże pomysły i to młodzież powinna myśleć jak chce, by wyglądało miasto w przyszłości. Dlatego też bardzo ważne jest, by móc poznać głos młodzieży, jej opinię i by młodzież brała udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i była aktywna w tworzeniu gminy. Następnie wręczyła radnym podziękowania wraz z medalami pamiątkowymi i życzyła dalszych sukcesów na ścieżce edukacji oraz spełnienia marzeń i planów życiowych. Na zakończenie spotkania wykonano zdjęcia pamiątkowe.

image

image

image

image

image

image

image

image

image 

Ewelina Pawęska Biuro Rady Miejskiej w Nysie, Zdjęcia: A. Pieczarka

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Ostatnio zmieniany środa, 02 lipiec 2014 20:37
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech