Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Finałowa gala akcji "Przedszkolak ratuje"

Dziś w Nyskim Domu Kultury odbyła się gala finałowa podsumowująca trzecią edycję akcji "Przedszkolak ratuje". Na scenie NDK najmłodsi odgrywali scenki, w których zaprezentowali nabyte umiejętności. Ich tematyką było szeroko rozumiane......

Na scenie NDK najmłodsi odgrywali scenki, w których zaprezentowali nabyte umiejętności. Ich tematyką było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Jak wezwać pogotowie albo straż pożarną? Jak udzielić komuś pierwszej pomocy? Co zrobić gdy zaczepia nas nieznajomy? Między innymi tego uczone są dzieci podczas akcji „Przedszkolak Ratuje”.

FinaBowa gala

FinaBowa gala

FinaBowa gala

Zajęcia dla najmłodszych są prowadzone przez strażaków, policjantów i studentów nyskiej PWSZ (z kierunku Ratownictwo Medyczne). - Wspólnie, od września, objechaliśmy praktycznie wszystkie przedszkola w naszym powiecie - mówi bryg. Paweł Gotkowski, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nysie. - W zajęciach uczestniczyło ponad 2000 dzieci.

Inicjatywa "Przedszkolak ratuje" ma na celu uwrażliwienie dzieci od najmłodszych lat na potrzebę zachowania bezpieczeństwa, kształtowania właściwych postaw wobec zagrożenia życia i zdrowia oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

FinaBowa gala

FinaBowa gala

FinaBowa gala

FinaBowa gala

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech