Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 02 lipiec 2014 02:00

Mini pole golfowe powstaje w Nysie

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W pobliżu Orlika powstaje ośrodek rekreacyjny tworzony przez przedsiębiorcę z Dolnego Śląska. Na niezagospodarowanym obszarze będzie m.in. mini pole golfowe, tor modelarski i strefa odpoczynku....

Przyjechał z Dolnego Śląska. W Nysie chce utworzyć miejsce oryginalnej rekreacji i odpoczynku. Adama Durejko, prezesa firmy OPSI, spotkać można często na budowie ośrodka.

Geografia to jego pasja, podobnie jak przyroda. Ukończył Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

- Nysa jest mi bliska, to zaledwie 50 km od Strzelina, gdzie się urodziłem. Nysa to kraina wyjątkowa - 3 jeziora w kompleksie Paczków, Otmuchów, Nysa. Nysa ma PWSZ, czyli 6.000 studentów, kadra do pracy w OPSI. Na niezagospodarowanym obszarze dzierżawionym od gminy przy ul. Franciszkańskiej w Nysie w pobliżu Orlika powstaje ośrodek rekreacyjny.

image

image

W ubiegłym roku rozpoczęły się prace porządkowe i zagospodarowanie terenu, gdzie nie ma możliwości zabudowy jednorodzinnej. W tym roku jest kontynuacja prac w domkach będą szatnie i WC, teren zostanie ogrodzony, aby zapobiec dewastacji.

Na terenie rekreacyjnym możemy zaobserwować Plażę Trzech Mórz. Na plaży leżaki z Barcelony i możliwość gry w boule. Skąd nazwa ? Chodzi o Trójmorski Wierch 1145 n.p.m. Nysa ma źródło w Masywie Śnieżnika, gdzie jest jedyny punkt w Polsce - źródło 3 mórz. Morze Czarne, Morze Północne i Morze Bałtyckie łączy Trójmorski Wierch. Na terenie rekreacyjnym dolnośląski przedsiębiorca stworzył także Wzgórza Dwóch Stron, połączone mostkiem przyjaźni. Atrakcją ma być Tor Modelarski z najszybszym na świecie modelem elektrycznym Traxxas XO-1. Na wzgórzach będzie możliwość latania helikopterami Hunter - modele ESKY elektryczne. Na trawie – na przeciwko Orlika – będzie Park Przyrodnika. W pobliżu jest już gotowe mini pole golfowe, ze specjalnie przygotowanym podłożem trawiastym. Na murze są także flagi i „iskry nyskie” - lampy a pod nimi tarcze do rzutek.

Ośrodek rekreacyjny przy ul. Franciszkańskiej będzie posiadał także kajaki, łodzie, rowery i wózki golfowe. Kto będzie mógł spędzać czas w nowym ośrodku tworzonym przez przedsiębiorcę?

- To propozycja dla wszystkich chcących się ruszać i spędzać ciekawie czas. „Popołudnie spędzam cudnie – z OPSI nigdy nie jest nudnie” to slogan dla Nysianina i Nysianki – mówi Adam Durejko.

- Od maluszka po staruszka - każdy może się tu dobrze czuć, ośrodek będzie otwarty 10 godzin dziennie od 10:00 do 20:00. Wieczorem planujemy Extra Evening – Happy Happening, występy tancerzy ze Street Dance Academy z Wrocławia. Scena jest przygotowana – zdradza plany właściciel ośrodka. Dolnośląski przedsiębiorca Nysę oceniania pozytywnie zgodnie z dewizą OPSI. - Oceniamy Pozytywnie Szanownych Iksińskich = OPSI – wyjaśnia Durejko. Otwarcie już wkrótce.

image

image

image

image

image

image

image

Ciekawostka parku szkoleniowego OPSI:

- szkolimy z humorem

- szkolenie = s(zk)olenie

- gra słów jest domeną szkoleń OPSI

- chemicznie sól to NaCl, czyli chlorek sodowy chlor oczyszcza, odkaża wodę (do picia i pływania) sód, czyli woda sodowa nie uderza nam do głowy - Adam Durejko.

 

Artur Pieczarka rzecznik prasowy  Urzędu Miejskiego w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)