Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 26 listopad 2019 15:04

10-lecie założenia Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

10 marca 2009 roku zostało wpisane do KRS Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy (SPMPN). W miniony weekend odbyło się kolejne spotkanie w międzynarodowym gronie sprawdzonych już przyjaciół....

Stowarzyszenie współpracuje ze wszystkimi miastami partnerskimi Nysy. Jej celem i zadaniem jest tworzenie więzów autentycznej przyjaźni i partnerstwa pomiędzy mieszkańcami tych miast, a także do nawiązywania współpracy międzynarodowej i krzewienie idei tolerancji we wszystkich obszarach kulturowych i przyczynianie się do zrozumienia między narodami. 

Stowarzyszenie  realizuje swoje działania polegające zarówno na samodzielnych projektach jak i włączaniu się we współorganizację wraz z innymi instytucjami i organizacjami, a także dzięki wsparciu sponsorów.

W dniu 23.11.2019 z tej okazji odbył się uroczysty wieczór, na który przybyli m.in przedstawiciele z miast partnerskich m.in. z Ingelheim,  Dr. Joachim Gerhard- przewodniczący FIS e.v Ingelheim czyli Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich Ingelheim, honorowy obywatel Nysy i były nadburmistrz Ingelheim i Regina Matczak także z zarządu FIS, z Lüdinghausen Karl-Heinz Kocar -  przewodniczący DPG (Niemiecko-polskie stowarzyszenia), starosta Szumperka Tomas Spurny oraz naczelnik wydziału kultury i spotu Bohuslav Vondruska oraz 4 przedstawicieli z Kołomyi a także poprzednie i obecne władze miasta Nysa, m.in. Jolanta Barska, Ryszard Rogowski , Marek Rymarz i Piotr Bobak.

10-lecie zaBo|enia Stowarzyszenia PrzyjacióB Miast Partnerskich Nysy

10-lecie zaBo|enia Stowarzyszenia PrzyjacióB Miast Partnerskich Nysy

10-lecie zaBo|enia Stowarzyszenia PrzyjacióB Miast Partnerskich Nysy

Po jubileuszowym torcie oraz pamiątkowych tabliczkach i dyplomach dla zasłużonych dla Stowarzyszenia zaprezentowano multimedialny przegląd działań i projektów SPMPN, który potwierdził realizację wszystkich założeń zawartych we wcześniej podpisanych umowach partnerskich.

Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy