Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 13 listopad 2019 12:17

Oto "Perły Powiatu Nyskiego" '2019

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Najzdolniejsi uczniowie oraz absolwenci szkół prowadzonych przez Powiat Nyski zostali odznaczeni „Perłą Powiatu Nyskiego”. To prestiżowe wyróżnienie w tym roku zostało wręczone podczas uroczystości szkolnych oraz spotkania Zarządu Powiatu z rodzicami......

„Perły Powiatu Nyskiego” w tym roku zostały wręczone podczas uroczystości szkolnych oraz spotkania Zarządu Powiatu z rodzicami nagrodzonych absolwentów, którzy nie mogli osobiście odebrać nagrody.

Przypomnijmy, „Perła Powiatu Nyskiego” jest przyznawana najlepszym uczniom i absolwentom szkół powiatu nyskiego, którzy w roku szkolnym osiągnęli wybitne osiągnięcia, nie tylko z dziedziny nauki, ale również sportu i wolontariatu.

We wtorek, 12 listopada, starosta Andrzej Kruczkiewicz, członek Zarządu Powiatu Joanna Burska oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Kazimierz Darowski wręczyli „Perły Powiatu Nyskiego” Anecie Lis, uczennicy klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Paczkowie. Aneta otrzymała nagrodę za zaangażowanie w działalność charytatywną, wolontariacką i społeczną.

Ponadto do klubu zdobywców „Pereł Powiatu Nyskiego” zostali włączeni:

  • Agnieszka Wróblewska, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego „ Carolinum” w Nysie, za uzyskanie najwyższych wyników spośród uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nyski na egzaminie maturalnym.
  • Lilia Bartosz, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za uzyskanie drugich najwyższych wyników spośród uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nyski na egzaminie maturalnym .

Nagrodę w imieniu Agnieszki i Lili odebrali rodzice.

"Perła Powiatu Nyskiego" podczas szkolnych uroczystości została wręczona następującym uczniom:

  • Szymon Hajduk, uczeń klasy III I Liceum Ogólnokształcącego „ Carolinum” w Nysie, za uzyskanie tytułu Finalisty XXXIV Olimpiady Ekologicznej.
  • Julia Pychyńska, uczennica klasy III I Liceum Ogólnokształcącego „ Carolinum” w Nysie, za uzyskanie tytułu Finalistki IV edycji Ogólnopolskiej Akademii - konkursu Wiedzy o Prawie w Warszawie oraz zdobycie tytuły Laureatki etapu okręgowego Ogólnopolskiego Konkursu „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku.
  • Szymon Uglis, uczeń klasy IV Technikum w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za uzyskanie tytułu Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Infosukces”.
  • Kaja Napiórkowska, uczennica klasy IV Technikum w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za uzyskanie tytułu Finalistki Centralnej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych z zakresu produkcji zwierzęcej.
  • Tomasz Ziemian, uczeń klasy III Technikum w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za uzyskanie tytułu Finalisty Centralnej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych z zakresu produkcji roślinnej.
  • Łukasz Cieślak, uczeń klasy IV Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Zespole Szkól i Placówek Artystycznych w Nysie, za uzyskanie tytuły Laureata Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Labirynt Wyobraźni – Łódź Podwodna" oraz za zdobycie I nagrody w V Międzynarodowym Biennale Miniatur „ 1918 - początek i koniec” w kategorii grafika i rysunek.

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)