Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 30 czerwiec 2014 02:00

Dziewczęta z Gimnazjum nr 2 na szóstkę

W dniach 13-15.06.2014 roku w Gdyni odbył się  XVI  Finał krajowy ?Coca Cola Cup 2014?. Województwo opolskie reprezentowały dziewczęta z Gimnazjum nr 2 Nysa oraz chłopcy z  Gimnazjum nr 5 Kluczbork. Nasze zawodniczki w meczach eliminacyjnych pokonały swoje rówieśniczki z Gnojnicy (mistrzynie województwa podkarpackiego) 5:0, Boguszów-Gorce (mistrzynie województwa dolnośląskiego) 3:2 i zremisowały z gimnazjalistkami Nurzec-Stacja (mistrzynie województwa podlaskiego) 1:1.

Nysianki zajęły 1 miejsce w grupie i w walce o finał spotkały się z dwukrotnymi mistrzyniami Polski, zespołem z Gorzowa Wielkopolskiego. Niestety przegrały ten mecz 1:6. Kolejnym rywalem dziewcząt Gimnazjum nr 2 Nysa były mistrzynie województwa śląskiego- Gimnazjum Kochłowice. Po bardzo mądrej i dobrej  grze piłkarki z Nysy wygrały 1:0. Dzięki temu zwycięstwu Nasze dziewczyny uzyskały prawo gry o 5 miejsce w Finale krajowym.

Mecze  finałowe rozegrano  na Plaży Miejskiej w Gdyni, gdzie   powstało boisko z naturalną trawą i trybunami na 1.200 osób oraz Strefą Aktywnego Życia. W meczu o 5 miejsce faworytem było Niepubliczne Gimnazjum  z Gołkowa. W drużynie tej występują reprezentantki Polski, a pozostałe zawodniczki czynnie trenują w pierwszo- ligowym zespole. Nasze reprezentantki przegrały 9:1 i  ostatecznie zajęły bardzo wysokie  6 miejsce. Jest to bardzo duży sukces podopiecznych pana Jarosława Kleczy.

Drużyna Gimnazjum nr 2 Nysa była objawieniem tego Finału. W zeszłym roku w Finale krajowym  w Krakowie zajęły XIII miejsce. W tym roku za reprezentantkami z Nysy uplasowały się bardzo mocne drużyny - Gimnazjum  Mistrzostwa Sportowego nr 6 w  Koninie oraz Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego ze Szczecina. Dziewczęta z Nysy dzięki ambicji, woli walki i umiejętnościom piłkarskim zdobyły najwyższe miejsce dla Opolszczyzny w historii mistrzostw. Wielkie brawa!

image

image

Gośćmi specjalnymi XVI Finału ?Coca Cola Cup 2014? byli: Robert Lewandowski i Robert Korzeniowski. Obydwaj sportowcy z podziwem oglądali zmagania piłkarskie i oklaskiwali najlepszych. Na zakończenie   zgodnie stwierdzili, że nie wynik jest najważniejszy. Biorąc pod uwagę fakt, ile tysięcy zawodników i zawodniczek rywalizowało ze sobą, już samo uczestnictwo w Finale krajowym jest wielką wygraną.

Reprezentacja Gimnazjum nr 2 Nysa

1. Kinga Ejzel

2. Katarzyna Fecko

3. Roksana Wojewódka

4. Klaudia Feszczuk

5. Zuzanna Świątek

6. Julia Szwed

7. Natalia  Wojdyło

8. Katarzyna Leja

9. Dominika Janus

Opiekun: Jarosław Klecza

image

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Ostatnio zmieniany wtorek, 01 lipiec 2014 00:01
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech