Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 24 październik 2019 13:39

Spotkanie pod hasłem "PASJA - PROFESJA ? POWOŁANIE"

W Sali Senatu Rektoratu nyskiej PWSZ trwa spotkanie z uczniami szkół ponadpodstawowych, podczas którego młodzi ludzie w materiałach filmowych przedstawiają swoje pasje i zainteresowania. Mentorzy podpowiadają uczniom jak przekuć je na możliwości......

W spotkaniuj wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych. Młodzi ludzie w materiałach filmowych przedstawiają swoje pasje i zainteresowania, a mentorzy podpowiadają uczniom jak przekuć je na możliwości zawodowe i biznesowe. Co ciekawe, sporo pomysłów dotyczy działalności związanej z muzyką.


?PASJA KLUCZEM DO SUKCESU?

?PASJA KLUCZEM DO SUKCESU?

?PASJA KLUCZEM DO SUKCESU?

?PASJA KLUCZEM DO SUKCESU?

Wydział Administracyjno-Organizacyjny


Był to finał ?CHALLENGE PASJA KLUCZEM DO SUKCESU". Wydarzenie organizowane było w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2020 realizowanego pod hasłem "PASJA - PROFESJA ? POWOŁANIE".

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do budowania swojej kariery zawodowej w oparciu o posiadane pasje i zainteresowania, tak żeby w przyszłości realizowali się zgodnie z powiedzeniem: "Jeśli będziesz robił to co lubisz, wtedy nigdy nie będziesz musiał pracować".

Challenge skierowany był wyłącznie do uczniów szkół ponadpodstawowych zamieszkałych lub uczących się na terenie powiatu nyskiego. Każda osoba podejmująca wyzwanie musiała przygotować 2-3 minutowy materiał filmowy przedstawiający własną pasję życiową wraz z propozycją wykorzystania przedstawionej pasji na możliwości zawodowe.

W spotkaniu uczestniczył zespół Mentorów, których zadaniem było obejrzenie materiałów filmowych a następnie przeprowadzenie ?luźnych? rozmów z pasjonatami. Rozmowy miały na celu wskazanie młodzieży możliwości rozwijania pasji i talentów.

W roli Mentorów: starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, członek Zarządu Powiatu Joanna Burska, zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz,  prorektor ds. nauki i rozwoju PWSZ w Nysie Tomasz Drewniak, naczelnik Wydziału Oświaty Gminy Głuchołazy Krystyna Kubiszyn, prezes Zarządu NRIG Zbigniew Majka, dyrektor PUP w Nysie Małgorzata Pliszka, prezes Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu Antoni Hasenbek.

Starostwo Nysa

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 październik 2019 18:49
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech