Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Nowy wzór wniosku na bon wychowawczy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, na sesji Rady Miejskiej w Nysie w dniu 25 września br. podjęto nową uchwałę dotyczącą bonu wychowawczego, w uchwale dokonano zmiany kryterium uprawniające do pobierania bonu, które dotyczy okresu pobierania......

W uchwale dokonano zmiany kryterium uprawniające do pobierania bonu, które dotyczy okresu pobierania świadczeń wypłacanych przez  Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie. Dotychczasowy zapis uchwały zobowiązywał wnioskodawcę, aby na 3 miesiące przed złożeniem wniosku zaprzestał pobierania świadczeń poza wymienionymi w uchwale, natomiast nowy zapis mówi o okresie 1 miesiąca.

Jednocześnie doprecyzowano czasookres spełniania kryteriów przez wnioskodawcę, który to obowiązuje od momentu złożenia wniosku do końca okresu pobierania bonu.

W trakcie obecnego naboru zrezygnowano również z konieczności potwierdzenia w Ośrodku Pomocy Społecznej pobierania przez wnioskodawcę świadczenia 500+.

Obowiązująca uchwała wymusza konieczność wprowadzenia NOWEGO WZORU WNIOSKU, który obowiązywać będzie od dnia 19 października 2019 r.

AKTUALNY DRUK WNIOSKU ZNAJDUJE SIĘ W ZAKŁADCE ----- BON WYCHOWAWCZY

Nowy wzór wniosku na bon wychowawczy

Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech