Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 08 październik 2019 09:46

„Przedszkolak ratuje” w Niwnicy

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

7 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niwnicy odbyło się spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Nysie, Straży Pożarnej w Nysie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie oraz Biblioteki Pedagogicznej w...

W Niwnicy odbyło się spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Nysie, Straży Pożarnej w Nysie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie oraz Biblioteki Pedagogicznej w Nysie organizowane w ramach III edycji programu „Przedszkolak ratuje”.

„Przedszkolak ratuje” w Niwnicy

Celem spotkania było nauczenie najmłodszych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz rozpowszechnianie wiedzy o bezpieczeństwie i kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń życia i zdrowia.

Przedszkolaki wysłuchały bajki o zasadach udzielania pierwszej pomocy w interpretacji pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Nysie. Następnie funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Nysie przeprowadziły pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i w miejscach zabaw, utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz uczyły dzieci, jak kontaktować się z oficerem dyżurnym policji w razie zagrożenia życia i zdrowia. W dalszej części warsztatów funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Nysie i pracownicy Pogotowia Ratunkowego w Nysie pokazali, jak reagować w sytuacji omdlenia innej osoby, gdy w pobliżu nie ma dorosłych. Na zakończenie najmłodsi mieli okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. W roli pacjenta wystąpił  marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

„Przedszkolak ratuje” w Niwnicy

„Przedszkolak ratuje” w Niwnicy

Każdy przedszkolak otrzymał od organizatorów elementy odblaskowe, książeczkę „Przedszkolak ratuje” i dyplomy, natomiast marszałek podarował dzieciom maskotkę „Kangurka - Pieczusia”.

 Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech