Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU to ogólnopolska akcja mająca na celu przeprowadzenie zajęć z zakresu bezpieczeństwa dla uczniów szkół podstawowych....

ObrazDo czerwca 2019 w akcji wzięło udział 57 szkół z całej Polski. Fundacja PZU postanowiła wytypować kolejne 15 szkół z całej Polski do IV już edycji Akademii. Z gminy Nysa wybrano Szkołę Podstawową w Kopernikach i Szkołę Podstawową w Niwnicy. 3 października uczniowie z ZSP w Kopernikach uczestniczyli w zajęciach mających na celu naukę bezpieczeństwa na drodze, pomocy przedmedycznej, a także odpowiedniego reagowania w sytuacji zagrożenia oraz cyberprzemocy.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy w przygotowanych strefach:

  • - Strefa Bezpiecznego Ruchu,
  • - Pierwsza Pomoc,
  • - Teatr,
  • - Strefa Bezpiecznego Dorastania.

W strefie bezpiecznego ruchu wziął udział funkcjonariusz Policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Zajęcia prowadzone były w różnych formach -  zajęcia praktyczne z ratownikiem medycznym, interaktywne, plastyczne, w formie pogadanki, zabaw. Dostosowane do wieku uczestników miały uczyć właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia oraz utrwalać posiadaną już wiedzę. Najmłodsi uczniowie mieli okazję zobaczyć przedstawienie teatralne z efektami świetlnymi i akustycznymi, gdzie w sposób przystępny aktorzy przedstawili zagrożenia związane z cyberprzemocą, zagrożeniami w sieci,  kontaktem z nieznajomym oraz dopalaczami.

Dzieci miały szansę skorzystać z profesjonalnego sprzętu, materiałów edukacyjnych oraz z bezpośredniego kontaktu z wykwalifikowaną kadrą do spraw bezpieczeństwa. Dowiedziały się, jak pomóc innym, gdzie szukać pomocy, jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia prowadzone były w bardzo profesjonalny, ale luźny i przyjazny dla uczniów  sposób.

Dla uczniów przygotowano zakładki z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej, z zasadami bezpiecznego poruszania się w Internecie, zawieszki i opaski odblaskowe oraz pamiątkowe dyplomy. Do szkoły zostanie jeszcze dostarczona apteczka pierwszej pomocy wraz  z tablicami edukacyjnymi.

ZSP w Kopernikach

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech