Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 25 wrzesień 2019 15:30

Nysa rozbiła bank! Ponad 17 milionów zł na strefę ekonomiczną

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Burmistrz Nysy podpisał dziś umowę na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę dróg i uzbrojenie podziemne w strefie ekonomicznej Radzikowice-Goświnowice. Kwota dofinansowania to ponad 17 milionów złotych....

- Jeszcze nigdy samorząd w naszym województwie nie dostał tak dużego dofinansowania do drogi gminnej - mówi Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. - Pieniądze te pozwolą przyspieszyć prace w naszej strefie ekonomicznej. Skorzysta na tym Umicore, ale też kolejne firmy, które się tam ulokują.


Nysa rozbiBa bank! Ponad 17 milionów zBotych dla naszego miasta

Nysa rozbiBa bank! Ponad 17 milionów zBotych dla naszego miasta

Dziś Wicewojewoda Opolski Violetta Porowska podpisała umowy także z innymi samorządami, łącznie na kwotę ponad 36 milionów złotych! Blisko 11 milionów złotych na budowę dróg otrzymał Powiat Nyski - To nie koniec, jeszcze w tym miesiącu podpiszemy umowy na kolejne 57 milionów! - zdradza Violetta Porowska. - Z całego Funduszu Dróg Samorządowych na Opolszczyznę trafi aż 250 milionów złotych! - dodaje Wicewojewoda Opolski.

Jak zauważa Violetta Porowska, na rozwój Opolszczyzny trafiają coraz większe fundusze.- Widać wiele nowych inwestycji, a ta najbardziej kluczowa ulokowana będzie w Nysie. To nie jest przypadek.

Wydział Administracyjno-Organizacyjny