Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
niedziela, 21 lipiec 2019 10:28

X edycja Festiwalu Ognia i Wody - obejrzyj relacje

Napisał

To już X edycja Festiwalu Ognia i Wody na Nyskim Jeziorze. 20 lipca Impreza obchodzi swój okrągły jubileusz dziesięciolecia tej sztandarowej, nyskiej imprezyplenerowej...

Festiwal Ognia i Wody przez dziewięć lat wyrobił sobie markę, który sięga daleko poza granice naszego województwa, a nawet kraju. Gwiazdą muzyczną wieczoru był zespół zespół ICH TROJE.

Program Festiwalu Ognia i Wody

  • Występ zespołu Fi
  • Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas i Wytwórnia Działań Kreatywnych
  • Salsa solo
  • Stokrotki 50+
  • Fabryka Piosenek i DOS-ART (działające przy PSP nr 2 w Głuchołazach)
  • zespoły taneczne z miasta Jesenik (Czechy)

GWIAZDY WIECZORU

godz. 19:00 ZespółFLEKSIBLE(Czechy)

godz. 20:00 Michał Wiśniewski i zespół ICH TROJE

">

">

">

Zabawa na plaży zaczęła się o godzinie 17. Wiele osób jak co roku wybrało się z kocami na piknik, by przy dobrej muzyce czekać na pierwsze pokazy pirotechniczne. Jedni mieli swoje sprawdzone miejsca, inni co roku je zmieniają, by mieć optymalny widok na plażę i jezioro. W tym czasie 3 najlepsze firmy z ostatnich lat biorące udział w Festiwalu, na barkach doglądały, czy przygotowane wcześniej materiały pirotechniczne spełniają wszystkie warunki bezpieczeństwa. Wystrzałowo miało być również na scenie i tak było! Michał Wiśniewski i Ich Troje to sprawdzona receptura na sukces każdego festiwalu. Muzycy dali prawdziwe show, zamieniając się na scenie w wulkan energii. Usłyszeliśmy znane przeboje, a muzycy co chwilę zaskakiwali pomysłami na ubarwienie widowiska.

Kulminacyjnym elementem wczorajszej imprezy był wielki nocny, konkursowy pokaz pirotechniczny w wykonaniu  trzech najlepszych firmy z ostatniej dekady.. Zobaczyliśmy niezwykle efektowne show na wodzie i na niebie. Pokaz śledziły dziesiątki tysięcy widzów nie tylko z Nysy, ale także z wielu miast w Polsce jak i gości z zagranicy. Widzowie na wiele godzin wcześniej zajeli strategiczne miejsca na plaży i na wałach Jeziora Nyskiego.

Każda z firm pitotechnicznych przeprowadziła 9 minutowy pokaz, składający się z części obowiązkowej do zadanej muzyki i z własnej kompozycji. Pokazy przeprowadzane były, dla bezpieczeństwa uczestników, z barki zakotwiczonej na jeziorze 200 metrów od plaży,

 Kolejność pokazów pirotechnicznych:

1 pokaz - firma Pol-Expance K.E. Kolasińscy - Kobylanka

">

2 pokaz - firma Fenix - Zielona Córa

">

3 pokaz - firma Weko Plus - Poznań

">

Największą atrakcją wieczoru był nocny konkursowy pokaz pirotechniczny oceniany przez jury.

Werdykt jury konkursowego:

1 miejsce - firma „Weko Plus” z Poznania.

2 miejsce - firma Fenix z Zielonej Góry,

3 miejsce - firma Pol-Expance K.E. Kolasińscy z Kobylanki.

Po koncercie gwiazdy wieczoru kilkadziesiąt tysięcy ludzi mogło wspólnie odliczać czas do pierwszego z zaplanowanych pokazów. Pokazy zsynchronizowane z muzyką wprawiły widzów w prawdziwy zachwyt. Co roku widzimy podobne widowiska i chyba nigdy się to nie znudzi. Pokaz mistrzów wygrała firma Weko, tryumfator FOiW sprzed 3 lat. Tym razem w pokonanym polu zostały firmy Fenix i Pol Expance.

X edycja Festiwalu Ognia i Wody nie zawiodBa!

X edycja Festiwalu Ognia i Wody nie zawiodBa!

Widzowie szczelnie zapełnili plażę nyskiej riwiery oraz przylegający wał, ale sposobów na świętowanie sylwestra w środku lata było więcej. Wydarzenia integracyjne organizowano również po drugiej stronie jeziora, skąd również jest dobry widok na festiwalowe wydarzenia. Inni wybrali oglądanie pokazów z pokładów żaglówek i motorówek, oczywiście z zachowaniem bezpiecznej odległości, o co jak zawsze skrupulatnie dba nyski WOPR. O bezpieczeństwo dbało również kilkudziesięciu policjantów oraz strażnicy miejscy.

">

">

X edycja Festiwalu Ognia i Wody

Ich Troje muzyczną gwiazdą imprezy

Nim w niebo pofruną fajerwerki będziemy bawić się przy muzyce. Tym razem wystąpi zespół Ich Troje. Usłyszymy największe przeboje Michała Wiśniewskiego i spółki. – To człowiek, który potrafi znakomicie rozbawić publiczność. – podkreśla Bogdan Wyczałkowski. Organizatorzy nie zapominają również o najmłodszych - jak co roku będą gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez animatorów.

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech