Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 15 lipiec 2019 13:49

Bezpłatne okulary korekcyjne dla dzieci i młodzieży

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie wzięło udział w programie profilaktyki wad wzroku ?Zobacz lepszą przyszłość? skierowanym do podopiecznych przebywających w pieczy zastępczej w wieku 5-26 lat....

Program realizowany jest przez Grupę Essilor oraz fundację Vision for Life od stycznia 2017 roku. Partnerami programu są: Fundacja Przyjaciółka (nowa nazwa: Fundacja Polki Mogą Wszystko) oraz firmy produkujące szkła okularowe: Essilor Polonia Sp. z o.o., JZO S.A., JAI KUDO Polska Sp. z o.o.

Celem udziału PCPR w Nysie w programie było przebadanie wszystkich zainteresowanych podopiecznych oraz wyposażenie w bezpłatne spersonalizowane okulary tych, u których występuje wada wzroku.

Z 40 przebadanych podopiecznych 32 otrzyma szkła korekcyjne w indywidualnie dobranych oprawkach. W dniu 3 lipca br. otrzymaliśmy pierwszą partię okularów.

Źródło: PCPR w Nysie

BezpBatne okulary korekcyjne dla dzieci i mBodzie|y

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 lipiec 2019 16:04
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech