Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 08 lipiec 2019 09:17

Konkurs Najlepsza Przestrzeń Woj. Opolskiego 2019

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Wystartowała 11 edycja prestiżowego konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego....

Konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego to okazja do pokazania, jak zmieniają się miejscowości naszego regionu, a przestrzeń wokół nas staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców. Zgłoszenia można nadsyłać do 18 sierpnia br. 

Znalezione obrazy dla zapytania Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego

To już 11 lat konkursu191 realizacji z całego regionu zgłoszono do Konkursu w poprzednich latach – 51 z nich zyskały prestiżowe nagrody i wyróżnienia. To wizytówka aktywnych, lokalnych społeczności, gospodarności samorządowców, dbałości i zaradności o przestrzeń wokół nas. Nagradzane inwestycje świadczą o tym, że włodarze gmin coraz bardziej dbają o wysoki poziom planowania i projektowania przestrzeni publicznej. – Promujemy przestrzeń publiczną, przyjazną dla ludzi i najlepsze inwestycje, kształtujące ład przestrzenny, dzięki którym mieszkańcom żyje się lepiej – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Region piękniejeW ostatniej dekadzie, dzięki ogromnym funduszom unijnym, miasta, miasteczka oraz wsie regionu zmieniły się nie do poznania. Nowoczesne, tętniące życiem domy kultury i amfiteatry, funkcjonalne i bezpieczne centra miast i place, wielofunkcyjne stadiony i boiska sportowe, kwitnące zielenią parki to miejsca, gdzie mieszkańcy regionu po prostu czują się dobrze, a otaczająca przestrzeń stanowi tło realizacji ich życiowych planów.

Nagroda od ekspertów i mieszkańcówZgłoszenia konkursowe oceni komisja, w której będą pracować samorządowcy, a przede wszystkim eksperci – architekci, urbaniści i planiści.

Również mieszkańcy zagłosują na najlepsze, najładniejsze i najbardziej przyjazne inwestycje  – w głosowaniu internetowym na najlepszą przestrzeń publiczną roku oraz na najlepszą europrzestrzeń publiczną wybiorą swoje ulubione projekty. Lista realizacji będzie opublikowana we wrześniu, na stronie www.przestrzen.opolskie.pl

Zwycięzców konkursu poznamy w październiku br. – wtedy zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia. Upominki otrzymają także internauci, którzy wzięli udział w głosowaniu i najciekawiej uzasadnili swoje wybory.

Wygraj konkurs – zgłoś realizacjęDo 18 sierpnia br. czekamy na zgłoszenia od samorządów, stowarzyszeń, fundacji, lokalnych grup działania, inwestorów, projektantów, a także samorządów zawodowych architektów, urbanistów i inżynierów budownictwa.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy , pocztą tradycyjną  lub osobiście z dopiskiem „KONKURS NPPWO 2019”.

Pobierz wszystkie pliki