Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
piątek, 20 czerwiec 2014 02:00

Podsumowanie akcji charytatywnej nyskiej młodzieży

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Podczas II zbiórki na rzecz szpitala Madang na Papui Nowej Gwinei udało się zebrać z kwesty, sprzedaży ciast i cegiełek, aż 10657,24 PLN, 6 euro, 1 dolar amerykański, 6 pensów i… dwie czekolady bakaliowe.

- To nie jest jeszcze ostateczna kwota – wyjaśnia Łukasz Bogdanowski organizator akcji pomocy dla szpitala w Madang, gdzie pracuje na misji ortopeda z Polski, brat Jerzy Kuźma jeden z trzech specjalistów w Papui Nowej Gwinei. Celem zbiórki był zakup fixatora zewnętrznego.

Poprawiono rekord z ostatniej zbiórki. 6 czerwca 2013r z kwesty udało się zebrać nieco ponad 8 tyś zł, zaś po doliczeniu wpływów na konto udało się ostatecznie zebrać 12,5 tyś.

- Taką kwotę udało się zebrać dzięki wielkiej ofiarności mieszkańców naszego miasta, a szczególnie parafian MB Bolesnej. Dodam, że jako organizatorzy spoglądamy na to nieco szerzej. Tu nie chodzi o rekordy. Ta zbiórka, to manifestacja każdego, kto wspiera taką akcję, że sprawa misji, sprawa biedy nie jest mu obojętna. Tu nie chodzi tylko o finanse, tutaj widzimy szerzej, że wspólnota łącząc się potrafi  i chce wspierać misję i misjonarzy. Wymiar wspólnotowy i duchowy okazuje się tutaj pewnego rodzaju fenomenem – podkreśla Łukasz Bogdanowski.

Na placu przy parafii, można było kupić ciasto specjalnie przygotowane przez darczyńców. Przed akcją wysłano sms-y do znajomych z prośbą, aby upiekli ciasto na akcje „Pomoc dla Madang”. - Byliśmy mile zaskoczenie, gdyż po kilku minutach nasze telefony zaczęły odbierać sms-y zwrotne z potwierdzeniem wsparcia naszej inicjatywy. Podczas zbiórki udało się wysprzedać ponad 40 blaszek ciasta. Dziękuję tym osobą, które kulinarnie wsparły naszą akcje – mówi Bogdanowski.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Trwają rozmowy z br. Jerzym Kuźmą. Ma być w zimie w Polsce i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że odwiedzi naszą nyską parafię i osobiście podziękuje za wsparcie.

Artur Pieczarka rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)