Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 11 czerwiec 2019 10:40

Spotkanie z dawnymi mieszkańcami Nysy

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W poniedziałek, 10 czerwca, starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz oraz członek Zarządu Powiatu Joanna Burska spotkali się z dawnymi mieszkańcami Nysy....

Do niezwykłej wizyty doszło 10 czerwca w Starostwie Powiatowym w Nysie, gdzie gościła grupa byłych mieszkańców powiatu nyskiego, obecnie mieszkających w Niemczech, m.in w Hildesheim i tworzą Kulturalno - Ojczyźniany Związek Nysian (Neisser Kultur-und Heimatbund e.V.). Na czele związku stoi Andreas Quasigrosch, który jest zarazem organizatorem tej wizyty.

">

W spotkaniu uczestniczyło 30 gości z Niemiec - byli mieszkańcy Nysy ze swoimi  rodzinami, które często przyjeżdżają do regionu nyskiego, aby poznać miasto, w którym mieszkali ich rodzice. Pielęgnują tradycje i pamięć o swoim rodzinnym mieście.

Gości przywitali starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz oraz członek Zarządu Powiatu Joanna Burska. Podczas spotkania, starosta w kilku słowach opowiedział gościom o powiecie nyskim oraz o planowanych inwestycjach. Było mnóstwo pytań i ciekawych rozmów.

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)