Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
sobota, 01 czerwiec 2019 20:30

Mały Tryton Nyski '2019 dla Marty Opałki i Anny Biliczak

Dziś wyjątkowe święto - Dzień Dziecka. Dzień był podwójnie szczególny dla nominowanych do prestiżowej statuetki Małego Trytona Nyskiego. Podczas gali, która odbyła się w Bastionie św. Jadwigi poznaliśmy laureatów. Nagrody powędrowały do dwóch......

Nagrody powędrowały do dwóch utalentowanych dziewczynek - Marty Opałki i Anny Wiktorii Biliczak.

W kategorii 6-9 lat nominowani byli: Zuzanna Anioł, Laura Mazurkiewicz, Michał Lichwa, Natalia Kowalska oraz Marta Opałka.

">

Marta Opałka

Decyzją kapituły zwyciężyła ta ostatnia. Marta Opałka jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie i uzdolnioną szachistką. Trzykrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Województwa Juniorów oraz Międzynarodowego Cyklu Turniejów "Zostań Szachowym Mistrzem?. Marta jest także tancerką zawodową zespołu AZS TANERO NYSA i utalentowaną skrzypaczką. Trzykrotnie została wyróżniona odznaką "Uczeń na medal".

Mali ale wielcy - kto zdobyB trytona?

Mali ale wielcy - kto zdobyB trytona?

W kategorii 10-15 lat nominowani byli: Michał Anioł oraz Anna Wiktoria Biliczak.

Anna Wiktoria Biliczak

Statuetka powędrowała w ręce Ani Biliczak, uczennicy klasy VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goświnowicach.
Jest laureatką w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich. Jako jedyna w Gminie Nysa,  konkurowała z licealistami, uhonorowana została nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego, Prymus Opolszczyzny. Jest stypendystką Marszałka, Burmistrza Nysy i Dyrektora Szkoły. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych. Wystąpiła n.in. w programie 1 Polskiego Radia w Warszawie w audycji "Młode talenty - Kulturoteka". Występowała z Chórem Opery Polskiej w Warszawie oraz Roncole Verdi Orchestra pod batutą Francesco Bottigliero w operze G. Bizeta "Carmen". Wykazuje też bardzo dużą inicjatywę w zakresie działalności charytatywnej i społecznej.

Mali ale wielcy - kto zdobyB trytona?

Mali ale wielcy - kto zdobyB trytona?

Przewodniczącą Kapituły Małego Trytona Nyskiego była Beata Ciastoń.

Gala MaBego Trytona Nyskiego

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Ostatnio zmieniany piątek, 07 czerwiec 2019 17:18
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech