Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 27 maj 2019 13:18

Dni Nysy '2019 - 3 dni zabawy i radości!

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Przez ostatnie trzy dni nasze miasto świętowało. Do naszych nastrojów i atmosfery wydarzenia dopasowała się też pogoda. W tym roku dopisała wyjątkowo....

Już w piątek w doskonały nastrój wprowadził nas zespół Blue Cafe. Jeszcze tego samego wieczora wspaniałe show dała Doda.

Dzień później usłyszeliśmy Turnioki i Golec uOrkiestrę, a w niedzielę dobrą zabawę zapewniły zespoły Reggaeside i Piersi. W Nysie koncertował też legendarny zespół Mazowsze. W weekend artyści wystąpili aż dwukrotnie - najpierw w Hali Nysa, a dzień później w Bazylice.

Świętowanie już w piątek rozpoczął wielki kolorowy korowód, w którym dominowały przedszkolaki. W roześmianym tłumie można było dostrzec wiele pomysłowych przebrań i strojów. Były m.in. biedroneczki czy smerfy. Pochód prowadziła orkiestra dęta i oczywiście urocze mażoretki. Tym razem, w przeciwieństwie do roku poprzedniego, kolorowy tłum od razu skierował się na Stadion Miejski. Tam dzieci na scenie otrzymały od Burmistrza Nysy symboliczny klucz do bram miasta.

W czasie oficjalnego otwarcia, oprócz przedstawicieli władz miejskich i posłów, obecne były również delegacje zagranicznych gości z miast partnerskich i delegacja Stali Nysa.

3 dni zabawy i rado[ci!

3 dni zabawy i rado[ci!

3 dni zabawy i rado[ci!

Były krótkie przemówienia, a później już tylko doskonała zabawa. Było wiele atrakcji dla całych rodzin, a zwłaszcza dla naszych najmłodszych. Można było zrobić sobie niezapomniane zdjęcie w fotobudce czy uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez siatkarzy Stali. Jak zawsze nie zabrakło wesołego miasteczka. Na stadionie można też było kupić pamiątki i zjeść coś smacznego.

Na scenie tego dnia pojawiły się m.in. Stokrotki 50+. Była też niezawodna Laura Kropińska i jej Wytwórnia Działań Kreatywnych, a także zdolni młodzi muzycy z Nyskiego Studia Piosenki, którzy dostali niezapomnianą szansę wystąpienia przed prawdziwymi gwiazdami.

3 dni zabawy i rado[ci!

3 dni zabawy i rado[ci!

3 dni zabawy i rado[ci!

3 dni zabawy i rado[ci!

W piątek pasmo koncertów gwiazd rozpoczął zespół Blue Cafe. Artyści przez lata wylansowali wiele znanych przebojów, m.in. „You May Be in Love”, „Do nieba, do piekła” czyLove Song”.  Muzycy wykonywali swoje hity, a płyta stadionu z każdą minuta coraz bardziej zapełniała się gośćmi.

3 dni zabawy i rado[ci!

3 dni zabawy i rado[ci!

W końcu na scenie pojawiła się ona - królowa polskiej sceny muzycznej - Doda, która jak zawsze dała znakomite show. Ognie, piękne stroje, choreografia - wszystko było dopięte na ostatni guziki i perfekcyjne. Publiczność nie szczędziła gardła, śpiewając z artystką jej najpopularniejsze hity.

3 dni zabawy i rado[ci!

3 dni zabawy i rado[ci!

Sobota rozpoczęła się na sportowo. Wiatr w żagle łapano podczas Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Burmistrza Nysy na Jeziorze Nyskim.  Można też było wybrać się na przystań kajakową na "kajakowe harce".

W Muzeum Powiatowym  swoje najnowsze prace pokazali artyści zrzeszeni w Nyskiej Grupie Artystycznej. Frekwencja zdecydowanie dopisała. Wydarzenie otworzyła swym występem utalentowana młoda pianistka, Anna Urzędowska, laureatka Małego Trytona Nyskiego. Prace mogliśmy podziwiać w kilku salach, a szczęśliwcy dzięki loterii mogli stać się posiadaczami pięknych pamiątek. SALON co roku jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście.

Tego dnia w Nysie wystąpił też legendarny zespół Mazowsze, który porwał publiczność w Hali Nysa. Mazowsze należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Muzycy koncertowali w całej Polsce, Europie i wielu miejscach na świecie.

3 dni zabawy i rado[ci!

3 dni zabawy i rado[ci!

3 dni zabawy i rado[ci!

3 dni zabawy i rado[ci!

Tak jak poprzedniego dnia, po południu rozpoczęły się imprezy na Stadionie Miejskim. Nim na scenie pojawiły się muzyczne gwiazdy, zaprezentowali się utalentowani tancerze, m.in. z Nyskiego Domu Kultury, a także z Czech.

Wieczór stał pod znakiem muzyki folk. Dla wielu pewnie odkryciem były Turnioki, z dwoma muzykami z Nysy w składzie, którzy bardzo dobrze wprowadzili Nysian w radosny nastrój przed występem gwiazdy wieczoru, Golec uOrkiestra. To już kolejny raz gdy muzycy bawili nas podczas Dni Nysy. Zespół wylansował takie przeboje jak m.in.: „Szarpany”, „Lornetka”, „Crazy Is My Life”, „Słodycze”, „Pędzą konie”, „Nie ma nic”, „Kto się ceni”, „Bo lato rozpala”, „Pomarańcza", „Życie jest muzyką", „Młody maj” czy „Ściernisco”. 

3 dni zabawy i rado[ci!

3 dni zabawy i rado[ci!

Niedziela tradycyjnie stała już pod znakiem zmagań wędkarzy rywalizujących nad Nysą Kłodzką o Puchar Burmistrza Nysy. O trofeum walczyli też piłkarscy oldboje i szachiści. Tego dnia ponownie też usłyszeliśmy zespół Mazowsze - tym razem w naszej Bazylice. Zespół wykonał Mszę Koronacyjną Mozarta, a Bazylika wręcz pękała w szwach. 

3 dni zabawy i rado[ci!

3 dni zabawy i rado[ci!

3 dni zabawy i rado[ci!

XXVI Dni Nysy zakończyły wieczorne energetyczne koncerty zespołów Reggaeside i Piersi.

3 dni zabawy i rado[ci!

3 dni zabawy i rado[ci!

3 dni zabawy i rado[ci!

Wydział Administracyjno-Organizacyjny