Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
piątek, 24 maj 2019 11:14

Korzyści dostarczane przez drzewa w Nysie – badanie ankietowe

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Drzewa dostarczają mieszkańcom wielu korzyści, zarówno na wsi jak i w mieście. Korzyści te często są traktowane jako oczywiste i darmowe, jednak liczba drzew w wielu miejscowościach w Polsce maleje, a to pogarsza jakość samej przyrody....

W ramach projektu badawczego iTre-es, badamy społeczny odbiór korzyści dostarczanych przez drzewa na terenie kilku gmin, w tym na obszarach wiejskich gminy Nysa.

Poznanie stosunku mieszkańców do drzew ma pomóc w gospodarowaniu terenami zielonymi i w dopasowaniu ich do potrzeb mieszkańców oraz ma na celu znalezienie rozwiązań, dzięki którym ochrona środowiska i wycinka drzew będą zgodne z oczekiwaniami mieszkańców.

W celu przeprowadzenia badania mającego wskazać korzyści i miejsca ich oddziaływania, chcemy przeprowadzić wśród mieszkańców gminy Nysa „geoankietę” – ankietę internetową na temat korzystania z drzew, w której będzie można zaznaczyć na mapach dostarczane przez nie korzyści (uwzględniając lokalizację drzew, których obecność mieszkańcy doceniają).

Ankieta jest dostępna pod adresem: drzewa.geoankieta.pl a ponad to, w niedzielę 26 maja podczas Dni Nysy chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców i zachęcić ich do udziału w badaniu, poprzez wypełnienie ankiety, co zajmuje ok. 10 minut.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie projektu: www.itre-es.com

profilu na Facebooku >>