Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 09 maj 2019 10:02

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Otwarcie sezonu wodnego

Wiele atrakcji czekało wczoraj (8.05) na uczestników pikniku dla dzieci pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Na terenie stanicy WOPR Nysa w Skorochowie gościło blisko 200 dzieci. Wydarzenie zostało zorganizowane przez przez WOPR Nysa i......

Wydarzenie zostało zorganizowane przez WOPR Nysa i funkcjonariuszy policji KPP i KWP z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej.

">

Oprócz policjantów, w imprezie uczestniczyli funkcjonariusze Straży Granicznej, Zakładu Karnego, Straży Rybackiej, strażacy oraz ratownicy WOPR Nysa.

Uczestnicy pikniku oprócz dobrej zabawy mogli skorzystać z licznych pokazów i szkoleń, m.in. udzielania pierwszej pomocy, czy wyszkolenia psów służbowych.

Spotkanie było także okazją do prezentacji sprzętu jakiego na co dzień używają policjanci, strażacy oraz funkcjonariusze służby więziennej, rybackiej i granicznej.

Dodajmy, że wydarzenie było także okazją do Otwarcia Sezonu Wodnego. Wzięli w nim udział samorządowcy na czele ze starostą Andrzejem Kruczkiewiczem i Joanną Burską członkiem Zarządu Powiatu Nyskiego.

Zdjęcia: Jerzy Jotpe Pietraszko

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech