Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
sobota, 14 czerwiec 2014 02:00

Rywalizacja podczas singlowego turnieju tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Nysy

Na kortach tenisowych Stadionu Miejskiego w Nysie w dniu 14 czerwca 2014 r. Nyski Ośrodek Rekreacji zorganizował singlowy turniej tenisa ziemnego o „Puchar Burmistrza Nysy ”.

Startowała  rekordowa liczba 26 zawodników:  z Głuchołaz - Maciej Wojdyła, Paweł Iżycki, Przemysław Kania, Jacek Nietrzeba, z Namysłowa - Dawid Fitoł, z Paczkowa - Dariusz Wąsiak, z Nysy - Mariusz Salamon, Andrzej Trojanowski, Dariusz Hreciński, Adam Fałat, Paweł Fałat, Sebastian Kujda, Sebastian Kujda Junior, Dominik Świerk, Kazimierz Tyczyński, Stanisław Picheta, Grzegorz Born, Szymon Gromuł, Jerzy Małysiak, Krzysztof Pokusa, Jerzy Polakowski, Jacek Ostrowski, Elzbieta Dumańska, Adam Dumański, Rafał Janocha oraz z Hajduk Nyskich - Andrzej Nowak.

image

image

image

image

image

image

Turniej rozegrano systemem pucharowym. Zawodnicy, którzy przegrali w I rundzie wystąpili w turnieju pocieszenia. Turniej pocieszenia rozegrano również systemem pucharowym. W I półfinale turnieju zasadniczego spotkali się Grzegorz Born z Adamem Dumańskim. Zwyciężył p. Dumański w setach 6 : 4, 7 : 6.

W II półfinale zagrali Szymon Gromuł z Dawidem Fitoł. Wygrał p.Fitoł w setach 7 : 6, 6 : 4.W finale Dawid Fitoł wygrał z Adamem Dumańskim w setach 7 : 5, 7 : 5.

Klasyfikacja końcowa turnieju zasadniczego :

I miejsce  – Dawid Fitoł

II miejsce  –  Adam Dumański

III - IV miejsce – Grzegorz Born, Szymon Gromuł

W turnieju pocieszenia w półfinale spotkały się pary: Jerzy Polakowski z Andrzejem Nowakiem ( 5:7, 3:6 ) oraz Rafał Janocha z Stanisławem Pichetą ( 3:6, 3:6 ). W finale zagrali się Andrzej Nowak ze Stanisławem Pichetą. Wygrał Stanisław Picheta w setach 6:3, 6:4. Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary i statuetki oraz dyplomy , które wręczył Dyrektor NOR Mirosław Aranowicz.