Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Kolejne fundusze dla PWSZ w Nysie

Symboliczne czeki od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosława Gowina dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie przekazał poseł na Sejm RP Kamil Bortniczuk na ręce Rektora prof. Przemysława Malinowskiego...

Fundusze z ministerstwa przeznaczone są na modernizację Hali Sportowej PWSZ w Nysie przy ul. Głuchołaskiej oraz realizację projektu edukacyjnego „Akademia Młodych Odkrywców”.

Modernizacja Hali Sportowej PWSZ w Nysie

W związku z dynamicznym rozwojem kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka w PWSZ w Nysie istnieje potrzeba nowoczesnego wyposażenia do celów dydaktycznych. W związku z tym nyska uczelnia zaplanowała modernizację Hali Sportowej PWSZ w Nysie przy ul. Głuchołaskiej, aby pozyskać około 200 m2 dodatkowej powierzchni dydaktycznej.

Wspólnie z Instytutem Nauk Technicznych – kierunek architektura, opracowano koncepcję, która przewiduje powstanie w miejscu jednej z trybun, wielofunkcyjnej, profesjonalnej siłowni. Na uwagę zasługuje fakt, iż siłownia (pracownia) od sali głównej zostanie oddzielona przeszkloną ścianą, co będzie dodatkowym komfortem dla ćwiczących. Siłownia zostanie wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia fitness i cardio. 

Kolejne fundusze dla PWSZ w Nysie

Nyski Uniwersytet Młodych Odkrywców

Fundusze z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczone zostaną także na ”Nyski Uniwersytet Młodych Odkrywców”, który realizuje nyska PWSZ. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z gminy Nysa. Ideą inicjatywy jest zainteresowanie dzieci nauką oraz rozbudzenie w nich chęci do nauki poprzez realizację wykładów, warsztatów i laboratoriów prowadzonych w innowacyjnej formule. To także promocja i popularyzacja nauki wśród społeczeństwa.

PWSZ w Nysie

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech