Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Wizyta uczniów ze szkoły partnerskiej z Oberhausen

W ramach wymiany międzynarodowej młodzieży, ZSiPO w Nysie gości grupę uczniów ze szkoły partnerskiej z Oberhausen.   ...

W czwartek, 11 kwietnia, polscy i niemieccy uczniowie odwiedzili Muzeum Powiatowe w Nysie i wzięli udział w spotkaniu z Wicestarostą Joanną Burską oraz Starostą Nyskim Andrzejem Kruczkiewiczem.

Podczas spotkania Starosta udzielał informacji na temat powiatu nyskiego, największych przedsiębiorstw w powiecie oraz o miejscach kultury i sportu. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Program wymiany młodzieży został zorganizowany w ZSiPO w Nysie już po raz szesnasty. Uczniowie goszczą w polskich rodzinach, poznając kulturę, obyczaje, język i tradycje swoich kolegów i koleżanek.

Na zaproszenie Zarządu Powiatu, delegacja niemieckich uczniów gościła w piątek (12.04) w Starostwie Powiatowym.

Uczniów wraz z opiekunami przywitali Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz, Wicestarosta Joanna Burska oraz Wicestarosta Jacek Chwalenia.

Starosta Nyski, opowiedział gościom, czym zajmuje się starostwo i jego poszczególne wydziały oraz jak działa samorząd. Następnie grupa młodzieży zwiedziła starostwo. Uczniowie byli pod wrażeniem budynku naszego starostwa.

Przypomnijmy,  ZSiPO w Nysie gości grupę uczniów ze szkoły partnerskiej z Oberhausen, w ramach wymiany międzynarodowej młodzieży.

Wczoraj  polscy i niemieccy uczniowie odwiedzili Muzeum Powiatowe w Nysie>>

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech