Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 25 marzec 2019 14:06

Seniorzy i przedszkolaki pomagają ptakom

Wichury, jakie przeszły w marcu nad Nysą wyrządziły poważne szkody w drzewostanie. Widać to zwłaszcza w parkach, gdzie dodatkowo ucierpiały budki lęgowe. Na pomoc przyszły przedszkolaki z ?dziesiątki?....

Pierwszego dnia wiosny uczniów przedszkoli i podstawówek mogliśmy zobaczyć nie tylko jak szli topić marzannę. W parku przy alei Lompy dzieci i nauczyciele z Przedszkola nr 10 pomagały wieszać budki lęgowe. To inicjatywa lokalnego stowarzyszenia diabetyków. ? Do pomocy włączyły się także nasze panie ? mówi Jerzy Godyń.

">

? Pamiętajmy, że gatunki ptaków występujące w naszych parkach doskonale radzą sobie z kleszczami. Dla diabetyków to zadanie przyjemne z pożytecznym. Tam gdzie potrzeba pomocy zawsze można też znaleźć strażaków ochotników z Regulic. Nie inaczej było tym razem.

Jerzy Charytanowicz wraz z pomocnikami byli jak zawsze na miejscu i pomogli zawiesić budki na odpowiedniej wysokości. ? Regulice meldują się na posterunku! ? mówi sołtys wsi. ? A tak na poważnie to cieszymy się, że możemy pomóc i dorzucić małą cegiełkę w tak ważnym temacie.    

Przedszkolaki pomagaj!  - Urzd Miejski w Nysie

Przedszkolaki pomagaj!  - Urzd Miejski w Nysie

Przedszkolaki pomagaj!  - Urzd Miejski w Nysie

Najmłodsi dodali do budek malutkie skrzynki pocztowe ze swoimi imionami. To jednak nie koniec ich zadania. Teraz będą razem z rodzicami bacznie obserwować, czy budki będą miały nowych lokatorów. ? To kolejna akcja ekologiczna, w której nasza placówka bierze udział ? mówi dyrektor Przedszkola nr 10, Sylwia Wardakas. ?

Już jesteśmy umówieni z diabetykami na jesień i wspólnie zadbamy o podobne budki na terenie naszej placówki. W akcji wzięły również udział dzieci uczęszczające na zajęcia terapii integracji sensorycznej.

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 marzec 2019 20:19
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech