Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 25 marzec 2019 12:02

Targi Pracy „Partner” - kolejki do Umicore

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Za nami kolejna edycja Targów Pracy „Partner” organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Nysie. Wśród wystawców znalazła się firma Umicore. I to właśnie do stoiska potentata z Belgii...

Wśród wystawców znalazła się firma Umicore. I to właśnie do stoiska potentata z Belgii ustawiały się największe kolejki. Umicore pod koniec przyszłego roku otworzy u nas swój zakład.

Podobny obraz

Na specjalnie przygotowanym stoisku osoby zainteresowane mogły uzyskać informacje na temat planowanych rekrutacji. Dodatkowo w Auli budynku PWSZ przedstawiciele firmy prezentowali charakterystykę fabryki, która powstanie w Nysie wraz ze wstępnym harmonogramem naborów na poszczególne stanowiska. Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne. Stoisko Umicore odwiedziły w piątek prawdziwe tłumy.

Kolejki do Umicore

Kolejki do Umicore

Kolejki do Umicore Fot. Starostwo Powiatowe w Nysie

UMICORE - światowy potentat w Nysie

Przypomnijmy, że belgijski gigant działający w dziedzinie nowych technologii otwiera w strefie ekonomicznej Radzikowice-Goświnowice swój zakład, gdzie produkowane będą materiały do akumulatorów. To pierwsza tego typu fabryka w Europie i trzecia na świecie. Belgowie zainwestują u nas blisko 1,5 miliarda euro, a docelowo zatrudnią ponad 1000 osób. 

Wydział Administracyjno-Organizacyjny