Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

W dniach 18-20.01.2019 w Kędzierzynie Koźlu odbył się międzynarodowy turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców rocznika 2003 i młodszych „KOZIOŁEK”. Wśród najlepszych drużyn z kraju w turnieju udział wzięli zawodnicy AZS PWSZ SOS Nysa....

W dniach 18-20.01.2019 w Kędzierzynie Koźlu odbył się międzynarodowy turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców rocznika 2003 i młodszych „KOZIOŁEK”. Wśród najlepszych drużyn z kraju w turnieju udział wzięli zawodnicy AZS PWSZ SOS Nysa.

">

W pierwszym meczu Nysa mierzyła się z drugim zespołem z Kędzierzyna – Koźla i odniosła łatwe zwycięstwo 2:0 (14, 16). Drugim przeciwnikiem byli rówieśnicy z Metro Warszawa. Był to mecz, który miał bardzo duże znaczenie w układzie tabeli końcowej. Podopieczni Marcina Dykty zagrali bardzo dobre spotkanie i zwyciężyli w dwóch setach 2:0 (19, 22). Trzecim przeciwnikiem w grupie byli zawodnicy Krosna Odrzańskiego. Wygrana 2:1 (15, -23, 7) pozwoliła na zajęcia pierwszego miejsca.

AZS PWSZ SOS NYSA na podium - Aktualno[ci

W ćwierćfinale turnieju AZS PWSZ SOS Nysa trafił na kolegów z Chrobrego Głogów i tym razem bez problemów poradził sobie w dwóch setach 2:0 (20, 16).  Zespół z Nysy dotarł do półfinału, gdzie czekał juz odwieczny rywal, Zaksa Kędzierzyn Koźle. Mecz był bardzo emocjonujący i wyczerpujący dla obu drużyn. Nysa przegrała pierwszego seta, ale w drugim to nasi zawodnicy cieszyli się ze zwycięstwa. O końcowym wyniku decydował tie break, w którym raz po raz zmieniało się prowadzenie, przy stanie 8:7 dla Kędzierzyna nasz zespół zanotował kilka punktów z rzędu i wynik na tablicy zrobił się korzystny dla Nysy – 11:9. W tym momencie trener Zaksy poprosił o czas. Po przerwie niesieni olbrzymim dopingiem gospodarze zdobyli 6 punktów z rzędu i to oni cieszyli się z awansu do finału.

AZS PWSZ SOS NYSA na podium - Aktualno[ci

Naszej drużynie pozostał mecz o trzecie miejsce z RESOVIĄ Rzeszów. Po kolejnym bardzo zaciętym spotkaniu Nysa zwyciężyła 2:1 (18,-19, 16) i tym samym mogła cieszyć się z trzeciego miejsca w całym turnieju. Warto dodać, że najlepszym atakującym turnieju został zawodnik AZS PWSZ SOS NYSA – Jakub Szafrański, a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wybrano Mateusza Janika.

Wyniki:

Grupa C:

AZS PWSZ SOS NYSA – ZAKSA II Kędzierzyn Koźle 2:0 (14,16)

AZS PWSZ SOS NYSA – METRO Warszawa 2:0 (19,22)

AZS PWSZ SOS NYSA – Krosno Odrzańskie 2:1 ( 15,-23,7)

Ćwierćfinał:

AZS PWSZ SOS NYSA – Chrobry Głogów 2:0 (20,16)

Półfinał:

AZS PWSZ SOS NYSA – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle 1:2 (-21,22,-11)

Mecz o trzecie miejsce:

AZS PWSZ SOS NYSA – RESOVIA Rzeszów 2:1 (18,-19,16)

Finał:

METRO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle 2:1

AZS PWSZ SOS NYSA na podium - Aktualno[ci

AZS PWSZ SOS NYSA

Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech