Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Psikołajki na rynku - Jarmark Mikołajkowy „Psa brać”

Mikołajki to czas obdarowywania najbliższych prezentami, ale w tym wyjątkowym dniu mogliśmy także podzielić się z potrzebującymi tym, co najcenniejsze. Na rynku odbył się dobroczynny Jarmark Mikołajkowy „Psa brać”...

Na rynku odbył się dobroczynny Jarmark Mikołajkowy „Psa brać”, na którym zaprezentowane zostały czworonogi gotowe do adopcji, szukające rodziny i domowego ciepła. 

Na smakoszy czekały aromatyczne grzane wino, ciasta i tradycyjna polska kuchnia: grochówka, bigos, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz góralskie oscypki. Można było też kupić piękne wyroby opolskich artystów wykonane z ceramiki, drewna i wełny albo zaopatrzyć się w świąteczne specjały, takie jak regionalne miody czy wędliny.

Do najmłodszych przybył św. Mikołaj wraz ze sztabem Elfów pomocników i innymi bajkowymi postaciami. W świątecznej scenerii dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie ze staruszkiem z Laponii, a mikołajowe Elfy przeprowadzały konkursy i animacje.

PsikoBajki na Rynku - Aktualno[ci

PsikoBajki na Rynku - Aktualno[ci

Tego wieczora jednak najważniejsze były psiaki. W specjalnie przygotowanym namiocie każdy chętny mógł zapoznać się z sylwetkami czworonogów, które czekają na adopcję. Wierzymy, ze w tym wyjątkowym, magicznym okresie, urocze psiaki znajdą w końcu to, co dla nich najważniejsze - prawdziwy dom.

Łukasz Bressa, Andrzej Babiński

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech