Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Nieustanne pasmo sukcesów nyskich gimnastyków

Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne w ostatnim czasie może pochwalić się jednymi z najlepszych wyników w Polsce. Zaczynając od Małej Olimpiady a kończąc na Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, nasi zawodnicy uzyskali wspaniałe rezultaty....

W dniach od 26 do 28 października w Szczecinie o tytuł Ogólnopolskiego Mistrza Młodzików walczyli najmłodsi. Nasza Bianka Drostek wywalczyła złoty medal w ćwiczeniach na równoważni oraz brązowy medal na poręczach asymetrycznych.

U chłopców, Szymon Szymański został mistrzem młodzików w ćwiczeniach na drążku oraz wicemistrzem na ćwiczeniach wolnych. Rafał Pawlak zdobył tytuł drugiego wicemistrza w ćwiczeniach na grzybku. Michał Lichwa (najmłodszy zawodnik w gronie nyskich gimnastyków) wywalczył srebrny medal w finale na skoku i stanął na trzecim stopniu podium w finale ćwiczeń na drążku.

Nieustanne pasmo sukcesów! - Aktualno[ci

Nieustanne pasmo sukcesów! - Aktualno[ci

Na początku listopada odbył się Międzynarodowy Turniej w Czeskim Sumperku. Poziom zawodów był wysoki, a prym wiódł w nich Wiktor Lichwa, który pokonał rywali na grzybku i tym samym zdobył złoty medal w ćwiczeniach w finale.

W dniach 9-11 listopada w Bydgoszczy odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn. Srebrny medal w klasie Mistrzowskiej (senior, najwyższy stopień trudności) zdobyła nyska drużyna w składzie: Filip Wroński, Patryk Siamro, Jakub Jurgo. A młodzi koledzy z klubu, Wiktor Lichwa, Wojciech Dumański, Szymon Szymański, Rafał Pawlak, oraz Michał Płoskonka jako drużyna zdobyli brązowy medal w kategorii junior młodszy. W wieloboju seniorów brązowy medal wywalczył Filip Wroński, a na piątym miejscu uplasował się jego kolega, Patryk Siamro.

Nieustanne pasmo sukcesów! - Aktualno[ci

Nieustanne pasmo sukcesów! - Aktualno[ci

Przy okazji Drużynowych Mistrzostw Polski rozstrzygnięty został Puchar Polski, czyli podsumowanie całorocznych zmagań o tytuł najlepszego zawodnika sezonu. Na pierwszym stopniu podium stanął Nysanin, Filip Wroński, który wygrał z dużą przewagą punktową nad Maćkiem Nowakiem (klub Iskra Zabrze).

Ostatnie sukcesy lokalnego klubu są najlepszym podsumowaniem 2018 roku i ogromną motywacją dla zawodników do cięższej pracy w przygotowaniach do startów w przyszłym roku.

Informacja: Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech