Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 22 październik 2018 12:38

Barwy jesieni w świetlicy socjalnej

W świetlicy socjalnej funkcjonującej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie zawsze dużo dzieje się, co cieszy przede wszystkim dzieci, które do nas chętnie przychodzą....

ops nysaPoczątek roku szkolnego, jak i cały wrzesień, przywitały i rozpieszczały wszystkich piękną pogodą. Czas ten upłynął głównie pod znakiem zajęć plastycznych, na których wykonane zostały ozdoby jesienne do naszej świetlicy oraz makieta ?szklanych domów?. Makieta przygotowano  na wystawę, która była częścią Narodowego Czytania organizowanego w Bibliotece Pedagogicznej w Nysie. W tym roku było to ?Przedwiośnie? Stefana Żeromskiego. Autor w swojej książce przedstawił właśnie wizję szklanych domów, które powstaną w przyszłości.

Dzieci wzięły udział także w zajęciach z doradcą zawodowym. Wychowankowie rozmawiali na temat pojęć związanych z zawodami, przyszłością, własnymi planami oraz wykonały prace metodą wyklejania dotyczące własnego wymarzonego zawodu.

We wrześniu odbyło się również spotkania z funkcjonariuszką Policji Powiatowej w Nysie w ramach warsztatów na temat bezpieczeństwa w środowisku lokalnym. Pani funkcjonariusz odbyła z dziećmi bardzo ciekawą i pouczającą pogadankę na tematy takie jak atak przez psa, próba wtargnięcia kogoś obcego do domu, zaczepki przez nieznajomych na ulicy, czy bezpieczne korzystanie z rowerów.  

Niedawno zawitała jesień, dlatego też miesiąc ten zaczęliśmy z dziećmi od przygotowania gazetki  tematycznej przy wejściu do świetlicy. W tym celu zbieraliśmy liście, kasztany, jarzębinę oraz przygotowaliśmy w trakcie zajęć prace plastyczne, tj. jabłka, jeże, wiewiórki. W październiku wybraliśmy się z wychowankami do kina na bajkę ?Mała stopa?, opowiadają  legendę o Wielkiej Stopie z zupełnie innej perspektywy, kiedy bystry, młody Yeti znajduje coś, co według niego nie istnieje - człowieka.

Uczestniczyliśmy także w warsztatach dotyczących zakazanych książek, które odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Nysie. Na zajęciach zostały przedstawione dzieciom książki, które kiedyś były zakazane dla czytelnika. Były to m.in. Biblia czy ?Czerwony Kapturek? (w Stanach Zjednoczonych). W tych dwóch miesiącach odwiedziliśmy również Krytą Pływalnię, prowadzone były zajęcia z logopedą, a dzieci miały możliwość skorzystania z dożywiania opartego na pełnowartościowych składnikach. Wszystko po to, by uczyć się zdrowo żyć. Świetlica działa od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych. Dzieci mają zapewnioną pomoc w nauce, zajęcia edukacyjne, sportowe, arteterapeutyczne, czytelnicze.

Informacje na temat zapisów dzieci do świetlicy można uzyskać pod numerem telefonu 774472407.

Działania świetlicy finansowane są z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach  projektu ?Uczymy się bezpiecznie żyć.?

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie

Ostatnio zmieniany wtorek, 23 październik 2018 00:21
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech