Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Europejski tydzień sportu w Goświnowicach

Coraz trudniej oderwać jest dzieci/młodzież od komputerów i szklanych ekranów, aby zmobilizować ich do aktywności ruchowej. Rozwiązaniem tego problemu była organizacja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Goświnowicach....

Zawody odbyły się w dniach 25-28.09.2018r., pod kierunkiem nauczycieli: L. Dachowskiej, A. Pawlik i Ł. Zajdlera, w ramach projektu edukacyjnego uczniów kl. I – VIII pt. „Europejski Tydzień Sportu- z ruchem lepiej!”. Program ten jest częścią ogólnoeuropejskiego projektu „#Be Active”, a w Polsce jest koordynowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, pod patronatem  Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Mali sportowcy z klas I-III, uczestnicząc w ETS w szkole włączyli się również w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,  rozgrywając mecz piłki nożnej pod hasłem „Biało-czerwoni dla Polski Niepodległej”.

Celem zajęć sportowych w szkole była promocja aktywności psychofizycznej, prowadzenia aktywnego trybu życia przez cały rok oraz profilaktyka otyłości i innych chorób, wynikających  z braku ruchu. W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbyły się m.in. biegi, skoki, ćwiczenia sprawnościowe, emocjonujący mecz piłki nożnej, gry i zabawy ruchowe.

Wygranymi byli wszyscy uczestnicy tej imprezy sportowej. Gratulujemy ambicji i chęci rozwijania w kreatywnym stylu swojej aktywności ruchowej.

Szkoła serdecznie dziękuje  sponsorom placówki: firmie BIOAGRA SA w Goświnowicach (zakup strojów sportowych) oraz Sołtysowi Goświnowic – D. Kwiatkowskiemu i Radzie Sołeckiej (zakup nagród dla sportowców).

Informacja - ZSP w Goświnowicach

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech