Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

W Nysie rusza Klub Młodego Programisty - zapisy

Napisał

„Klub Młodego Programisty” w Nysie już otwarty - pierwszy na opolszczyżnie. Ponad 2500 dzieci w całym kraju oraz ich rodzice przez najbliższe dwa lata będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach programowania w otwartym w piątek nyskim Klubie Młodego Programisty...

Uroczyste otwarcie nyskiego „Klubu Młodego Programisty”

W piątek, 28 września o godz. 11.30 w budynku Bastionu św. Jadwigi w Punkcie Informacyjno-Turystycznym przy ul. Piastowskiej 19 odbyła sie uroczysta inauguracja Klubu Młodego Programisty w Nysie. W wydarzeniu wziął udział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

W Nysie powstał Klub Młodego Programisty [fot. Daniel Klimczak]

Minister otwiera nyski Klub Młodego Programisty (foto Daniel Klimczak - Radio Opole)

Dzieci nauczą się programowania! Startuje Klub Młodego Programisty

- Nasz cel to stworzenie przestrzeni do przybliżenia nauki programowania dzieciom i rodzicom z miast średniej wielkości. Chcemy, by dowiedzieli się, że nie jest to zajęcie dla wybranych, a świetny sposób na wspólne spędzanie czasu – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski podczas oficjalnego otwarcia Klubu Młodego Programisty w Nysie. – Już dziś zachęcam wszystkich do zapisania się na nasze warsztaty. Warto – dodał.

„Klub Młodego Programisty”, czyli co?

Kluby Młodego Programisty to punkty warsztatowe, w których dzieci i młodzież w wieku szkolnym (z klas 1-6) będą mogły uczyć się programowania. Za darmo, w specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne do nauki programowania. Zajęcia prowadzić będzie wykwalifikowana kadra, najczęściej nauczyciele.

Dla każdej grupy wiekowej (1-3 oraz 4-6) zorganizujemy kilkanaście cykli warsztatów, przy czym jedna seria to 10 jednogodzinnych zajęć, prowadzonych na czterech poziomach trudności.

16 Klubów w 16 miastach

Nyski Klub Młodego Programisty jest jednym z 16, które powstaną na terenie całej Polski. W czwartek otworzyliśmy Klub w Siedlcach, a w piątek w Nysie. Wkrótce ruszą Kluby w Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Żorach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie. Punkty warsztatowe, w zależności od miasta, powstaną w takich instytucjach jak domy kultury, centra nauki, ośrodki edukacyjne, biblioteki, czy świetlice.

- Celowo wybraliśmy takie lokalizacje – miasta średniej wielkości. Ich mieszkańcy, w odróżnieniu od osób z większych ośrodków, do tej pory mieli ograniczony dostęp do tego rodzaju zajęć. Chcemy to zmienić, tym samym wyrównując szanse edukacyjne tutejszych dzieci – mówił minister Marek Zagórski. – Chcemy, aby o zaletach programowania i zabawie, jaka może mu towarzyszyć, wiedzieli wszyscy – dodał.

Siedzibą nyskiego Klubu Młodego Programisty jest budynek
Bastionu św. Jadwigi w Punkcie Informacyjno-Turystycznym przy ul. Piastowskiej 19.

Podobnie jak wszystkie 16 Klubów, będzie działał przez najbliższe dwa lata – do października 2020 r.
W tym czasie zostanie w nim zorganizowanych 215 warsztatów (w sumie 260 godzin) dla minimum 2580 dzieci.

Zapisy do „Klubu Młodego Programisty”

Ważna informacja: do Klubów zapraszamy także rodziców.
Zapisz się już dziś

Rodzicu, warto abyś wiedział, że programowanie, poprzez zabawę, uczy Twoje dziecko logicznego myślenia. Rozwija wiele jego kompetencji – kreatywność, umiejętność pracy w zespole, szukanie kompromisów i optymalnych rozwiązań. Dzięki niemu dziecko nauczy się, jak zadaniowo podejść do stawianych problemów.

Jeśli chcesz zgłosić swoje dziecko na warsztaty, już dziś wejdź na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnij dostępny tam formularz.

Ważne, by wybrać odpowiedni poziom (tj. przeznaczony dla uczniów klas 1-3 lub dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń, które będą przyjmowane do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym. Zgłoszenia na warsztaty musisz dokonać najpóźniej na dwa dni robocze przed dniem rozpoczynającym serię warsztatów. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, na podany przez Ciebie adres email, otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia. To jednocześnie potwierdzenie zakwalifikowania na warsztaty.

Więcej o naszym projekcie

Otwarcie Klubów Młodego Programisty to element realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych.

Więcej informacji o programie warsztatów: www.klubmlodegoprogramisty.pl

Klub Młodego Programisty

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Wydział Komunikacji

Ministerstwo Cyfryzacji


 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie mieli przedsmak tego co oferują pomysłodawcy Klubu Małego Programisty. W trakcie otwarcia organizatorzy poza częścią oficjalną przygotowali dla dzieci pierwsze warsztaty. Do dyspozycji uczestnicy mieli m.in. zestaw robotów edukacyjnych oraz maty edukacyjne do nauki programowania, a w ramach rozrywki przygotowano fotobudkę.

Klub MaBego Programisty - Aktualno[ci

Klub MaBego Programisty - Aktualno[ci

Klub MaBego Programisty - Aktualno[ci

foto. UMiG Nysa

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech