Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 19 wrzesień 2018 19:48

Finał konkursu "Niepodległa. Dla wszystkich" w ramach EDD

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zrealizowano konkurs pod hasłem "Niepodległa. Dla wszystkich". Organizatorem konkursu było Muzeum Powiatowe w Nysie....

muzeum logo mOrganizatorem konkursu było Muzeum Powiatowe w Nysie, a jego cele to:

  • 1. Włączenie dzieci i młodzieży szkolnej w kultywowanie tradycji patriotycznych.
  • 2. Rozwijanie osobistych zainteresowań dzieci i młodzieży, ich wrażliwości historycznej oraz indywidualnych zdolności.
  • 3. Wdrożenie dzieci i młodzieży do czynnego uczestnictwa w bieżącym życiu kulturalnym miasta.
  • 4. Uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch formach: turniej wiedzy oraz konkurencja plastyczna. W każdej z form mogli uczestniczyć uczniowie w wieku 12-17 lat.

W konkursie plastycznym wzięło udział 45 prac, spośród których jury wyłoniło 1., 2. i 3. miejsce oraz 4 równorzędne wyróżnienia.

Turniej wiedzy, w którym wzięło udział 38 uczestników z ośmiu szkół Powiatu Nyskiego, przebiegał dwuetapowo: po pisemnym teście, wyłoniono 5 finalistów, którzy walczyli między sobą o zwycięstwo. Wyłoniono zdobywców 1., 2., 3. oraz dwóch 4. miejsc.

Finał obu form konkursu rozegrany został 15 września, w ramach obchodów EDD. Laureaci obu konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe oraz bony do zrealizowania w księgarni "Annał" w Nysie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział.

FinaB konkursu

FinaB konkursu

Sponsorem nagród była Nyska Regionalna Izba Gospodarcza.

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2018 01:06
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech