Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
czwartek, 13 wrzesień 2018 20:15

Największa inwestycja w historii Nysy - firma Umicore

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

- To największe wydarzenie w historii Nysy. Dzięki tej inwestycji bezrobocie już nigdy nie będzie problemem naszego miasta - powiedział otwierając konferencję prasową Burmistrz Kordian Kolbiarz. ...

Podczas dzisiejszego spotkania przedstawiciele polskiego rządu, ambasady Belgii oraz właściciel firmy Umicore oficjalnie potwierdzili realizację inwestycji w strefie ekonomicznej Radzikowice - Goświnowice pod Nysą. - To największe wydarzenie w historii Nysy w XXI wieku. Dzięki tej inwestycji bezrobocie już nigdy nie będzie problemem naszego miasta. - powiedział otwierając konferencję  Burmistrz Kordian Kolbiarz. 

W trakcie konferencji delegacja firmy Umicore przedstawiła swój projekt inwestycyjny. Belgijski gigant działający w dziedzinie nowych technologii otwiera u nas swój zakład, gdzie będzie produkowany najistotniejszy składnik baterii do pojazdów elektrycznych. To pierwsza tego typu fabryka w Europie i trzecia na świecie.

Firma rozważała kilkanaście lokalizacji w Europie i na świecie - wybór ostatecznie padł na Nysę. Prezes belgijskiego giganta Mark Grynberg podkreślał, że ma świadomość jak ważna to inwestycja nie tylko dla jego firmy, ale dla całego regionu.

">

Pierwsza część inwestycji warta jest aż 660 milionów euro. Docelowo pracę w fabryce znajdzie ponad 1000 osób. Firma łączy nowoczesne technologie z zieloną energią, co jest szczególnie istotne w dzisiejszych czasach. Produkcja ma ruszyć pod koniec 2020r.

Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)