Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 12 wrzesień 2018 22:38

Spotkanie autorskie promujące XI tom „Nyskich Szkiców muzealnych”

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W sobotę, 8 września, odbyło się spotkanie autorskie promujące XI tom „Nyskich Szkiców muzealnych”. Wydarzenie miało miejsce w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa....

Licznie zgromadzona publiczność została przywitana przez dyrektora Edwarda Hałajko, który zaprezentował treści zawarte w XI tomie „Nyskich Szkiców Muzealnych”, a także przedstawił grono autorów, których teksty znalazły się w tegorocznej edycji.

W spotkaniu uczestniczyli: starosta nyski Czesław Biłobran, przewodniczący Rady Powiatu w Nysie Mirosław Aranowicz, burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Mariusz Krawczyk, Krzysztof Dobrzański, Łukasz Grzyb, Kajetan Włodarski, Teresa Aranowicz, Adriana Zalewska-Wąsowicz oraz Ewelina Kucia. Część artykułów zawartych w roczniku została zarekomendowana przez pana dyrektora, a część bezpośrednio przez obecnych na spotkaniu autorów.

Spotkanie było znakomitą okazją do zadawania pytań dotyczących poruszanych w artykułach tematów, a także możliwością przyjrzenia się z bliska wybranym eksponatom, opracowanym w tegorocznym wydaniu rocznika „Nyskie Szkice Muzealne”.

Spotkanie autorskie promujce XI tom „Nyskich Szkiców muzealnych” - Aktualno[ci

Spotkanie autorskie promujce XI tom „Nyskich Szkiców muzealnych” - Aktualno[ci

Spotkanie autorskie promujce XI tom „Nyskich Szkiców muzealnych” - Aktualno[ci

Spotkanie autorskie promujce XI tom „Nyskich Szkiców Muzealnych” - Aktualno[ci

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)