Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
czwartek, 06 wrzesień 2018 10:26

Partnerska wizyta w Ingelheim w Niemczech

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Na zaproszenie nadburmistrza Ralfa Clausa na przełomie sierpnia i września delegacja z Nysy przebywała w partnerskim mieście Ingelheim. Podczas wizyty omawiano m.in. realizowane w ostatnim czasie inwestycje w obydwu miastach....

Do największych oddanych w ostatnim czasie do użytku inwestycji w Ingelheim należy m.in. hala widowiskowa KING, Centrum Dalszego Kształcenia WBZ oraz nowoczesna mediateka. W trakcie rewitalizacji jest natomiast winoteka, która będzie oferować wina lokalnych winiarzy. Otwarcie zaplanowane jest na  kwiecień przyszłego roku.

Partnerska wizyta w Ingelheim w Niemczech - Aktualno[ci

Ponadto, w ramach wymiany doświadczeń samorządowych omawiano wszelkie inne sprawy związane z działalnością gminy, m.in. sprawy socjalne i mieszkaniowe. Mieszkańcy Nysy biorący udział w tej wizycie byli goszczeni przez mieszkańców Ingelheim, z którymi są zaprzyjaźnieni od wielu lat - realizując również w ten sposób założenia zawarte w umowie partnerskiej między naszymi miastami.

W organizację wizyty zaangażowany był Urząd Miasta Ingelheim oraz Stowarzyszenie Miast Partnerskich Ingelheim (FIS e.V) z przewodniczącym, dr Joachimem Gerhardem. FIS e.V od wielu lat współpracuje Stowarzyszeniem Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy, organizując wspólne projekty dla młodzieży i dorosłych.

O wizycie można przeczytać również na stronie miasta Ingelheim >>> link

Wydział Administracyjno-Organizacyjny