Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 01 sierpień 2018 21:59

Kolorowe kocyki dla noworodków

Niemowlaki urodzone w nyskim szpitalu otrzymają kolorowe kocyki, a ich rodzice poradnik pt. ?Oczami mamy i taty?. Wszystko to w ramach akcji związanej z programem ?Opolskie dla Rodziny?. Przypomnijmy, województwo opolskie jako jedyne w kraju ma swój......

Niemowlaki urodzone w nyskim szpitalu otrzymają kolorowe kocyki, a ich rodzice poradnik pt. ?Oczami mamy i taty?. Wszystko w ramach akcji związanej z programem ?Opolskie dla Rodziny?. Przypomnijmy, województwo opolskie jako jedyne w kraju ma swój autorski program opieki nad mamą i dzieckiem.

We wtorek, 31 lipca, Andrzej Buła marszałek województwa opolskiego przekazał dyrektorowi ZOZ w Nysie Norbertowi Krajczemu ?kocyki dla maluszków? oraz książki. W przekazaniu prezentów uczestniczyli także lekarze i pielęgniarki z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego nyskiego szpitala.

">

Dodajmy, że w wydarzeniu uczestniczyli także: starosta nyski Czesław Biłobran oraz Karina Bedrunka dyrektor i Agnieszka Okupniak wicedyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego.

?Kocyk dla maluszka? to pomysł, który zrodził się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego w trakcie realizacji programu ?Opolskie dla Rodziny? i kampanii ?Opolska Mama Ma Moc?. Teraz każda mama, która urodzi dziecko w jednym ze szpitali w regionie, otrzyma kocyk, książkę ?Oczami mamy i taty? oraz list, dzięki któremu dowie się o możliwości skorzystania z bogatej oferty porad i badań profilaktycznych, przygotowanej dla najmłodszych i ich rodziców.

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Ostatnio zmieniany środa, 01 sierpień 2018 22:42
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech