Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 24 lipiec 2018 09:49

Finał Pucharu Polski kobiet w siatkówce wraca do Nysy

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

23 lipca br. w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa, na której oficjalnie potwierdzono, że finał Puchar Polski kobiet w siatkówce na 3 lata zagości w Nysie....

Z udziałem Burmistrza Nysy Kordiana Kolbiarza, Prezesa Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej Artura Popko oraz Prezesa Agencji Rozwoju Nysy Bogdana Wyczałkowskiego odbyło się spotkanie, na którym podpisano porozumienie na organizację w Nysie turniejów finałowych Pucharu Polski w piłce siatkowej kobiet w latach 2019-2020. - Wprowadzamy w ten sposób nowy standard organizacji dużych imprez w cyklu 3-letnim - tłumaczy Artur Popko. - Da nam to wspólnie z miastem gospodarzem wydarzenia więcej czasu na lepsze przygotowanie i dopięcie imprez towarzyszących.

image

Jak podkreśla burmistrz miasta,  tegoroczna edycja imprezy, której zwieńczenie oglądaliśmy w Hali Nysa został bardzo dobrze przyjęta zarówno przez Związek, jak i poszczególne drużyny. - Cieszymy się, że znów będziemy gościć najlepsze kobiece zespoły w kraju - ocenia Kordian Kolbiarz. Mam nadzieję, że doczekamy się w Nysie żeńskiej drużyny, która zagra kiedyś w finale tych rozgrywek.

Rozgrywki będą ponownie transmitowane przez stację Polsat, a organizatorzy przewidują wiele niespodzianek. Podczas ostatniej edycji w Nysie po raz pierwszy zaprezentowano ścianę ledową, która była tłem przy wręczaniu  wyróżnień i pucharów.

image

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Urząd Miejski w Nysie

Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)