Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Kamil Misztal w protezie na rowerze w szczytnym celu

4 lipca w Nysie gościł niezwykły podróżnik, który udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. W wybranych punktach na trasie Częstochowa-Nysa Kamil Misztal opowiadał o swoich marzeniach i o pomocy innym potrzebującym, czekającym na protezy....

Kamil Misztal jest niepełnosprawną osobą – w wyniku oparzenia w przeszłości stracił nogę. Po tym zdarzeniu założył fundację "Krok do Marzeń" i wspiera swoich podopiecznych.

Po przyjeździe Kamil opowiadał o swoich marzeniach i o pomocy innym potrzebującym, czekającym na protezy. Wszystko po to, by żyć normalnie.

Miejscem docelowym jest Rzym, a głównym celem akcji zbiórka funduszy na zakup jednego z podopiecznych fundacji w której działa Kamil. - Promujemy aktywność u osób niepełnosprawnych i zbieramy fundusze na zakup protezy dla naszego podopiecznego - mówi inicjator akcji.

Misztal spotkał się z mieszkańcami Nysy na placu przez Bazyliką. Później uczestnicy spotkania wspólnie przejechali pod Halę Nysa, gdzie odbyła się konferencja prasowa. Podróżnika przywitał również gospodarz miasta, który życzył Kamilowi dalszej podróży bez niemiłych niespodzianek po drodze.

image

image

image

image

image

image

image


Wyprawa w protezie na rowerze to blisko 2 800 km z Lublina do Rzymu. W ten sposób Kamil promuje aktywność fizyczną wśród osób niepełnosprawnych i zbiera pieniądze dla podopiecznego swojej fundacji "Krok do Marzeń" Krzysztofa, który w wypadku komunikacyjnym stracił nogę.

image

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech