Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 15 maj 2018 11:27

KULTowe juwenalia coraz bliżej

KULTowe Juwenalia zbliżają się wielkimi krokami. To ma być największa impreza w dziejach nyskiej uczelni. Główną gwiazdą będzie zespół KULT. Studenci i PWSZ zapraszają do zabawy całe miasto....

? W czwartek o godzinie 14 ruszy przemarsz studentów z orkiestra jazzową, niczym w Nowym Orleanie. ? mówi Zbigniew Szlempo, kanclerz nyskiej uczelni. ? Podejdziemy pod halę, gdzie będzie sporo śmiesznych studenckich konkurencji, a po nich uroczysta gala. - dodaje.

- Oprócz koncertu KULTU, przygotowaliśmy mnóstwo innych atrakcji. - podkreśla Dominika Michna, przewodnicząca samorządu studenckiego w Nysie. ? Będą m.in. wybory Miss i Mistera uczelni. Wybierzemy wtedy najpiękniejszą studentkę i najprzystojniejszego studenta. Co ciekawe, zwycięzcy pojadą na ogólnopolskie wybory Miss i Misterów PWSZ w całej Polsce.

image

Oprócz urody żacy zaprezentują też swoje umiejętności muzyczne. W końcu Instytut Jazzu jest jednym z najbardziej prestiżowych kierunków na uczelni, a zdolnych studentów nie brakuje. Tegoroczne juwenalia mają przebić wszytko to, co widzieliśmy podczas wcześniejszych edycji -  Nasi studenci zasługują na to. Osiągają sukcesy na wszystkich polach, od naukowych po sportowe. ? komentuje prof. Przemysław Malinowski, rektor nyskiej PWSZ. ? Robimy juwenalia z prawdziwego zdarzenia, jak w prawdziwym ośrodku akademickim. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Nysy do zabawy.

Łukasz Bressa

Ostatnio zmieniany środa, 16 maj 2018 00:23
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech