Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Nie marnuj wody - spektakl dla dzieci

Biorąc kąpiel, myjąc auto czy podlewając kwiaty w ogrodzie, zazwyczaj nie myślimy o tym, ile zużywamy wody. A powinniśmy! Nie marnujmy tego najcenniejszego daru natury - wystarczy wyrobienie w sobie prostych nawyków - zakręcajmy kran w łazience myjąc......

Nie marnujmy tego najcenniejszego daru natury - wystarczy wyrobienie w sobie prostych nawyków - zakręcajmy kran w łazience myjąc zęby czy bierzmy szybki prysznic zamiast kąpieli. Wczoraj w NDK zdolni młodzi aktorzy Teatru „otTAK” na wesoło uczyli najmłodszych tych prostych zasad. Wszystkiemu patronowała spółka AKWA.

Biorąc kąpiel, zużywasz ponad 100 litrów wody, biorąc prysznic około 50 litrów, do podlania trawnika potrzeba prawie 700 litrów, umycie naczyń pochłonie 50-250 litrów dziennie, pranie ponad 100 litrów, a spłukiwanie toalety 15-25 litrów na dobę. Myjąc zęby, możesz zużyć ponad 4 litry wody, każdy z nas wypija przeciętnie 2 litry wody na dobę. A to wszystko daje 200 litrów wody na dobę!

image

image

image

Nie zużywajmy wody bez potrzeby, zwłaszcza, że czasem wystarczy choćby wymienić uszczelkę w przeciekającym kranie, by zaoszczędzić jej naprawdę sporo. W końcu jak mówi główny bohater wczorajszego przedstawienia Wododziej "Woda krąży w przyrodzie od milionów lat. Ludzie zanieczyszczają ją i źle wykorzystują. Powinna połączyć nas wspólna idea. Myślcie globalnie, bo planeta jest jak jeden organizm i to, co dzieje się w dowolnym jej miejscu, oddziałuje również na was. Ale działajcie lokalnie, bo sami nie uratujecie całego świata. Uratuj jedną kroplę wody, jedno źdźbło trawy, jeden kwiat, posadź drewko i opiekuj się nim, pomagaj innym zrozumieć, że nawet jeśli każdy zrobi niewiele, to łączny efekt tych działań będzie ogromny."

image

image

image

Łukasz Bressa

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech