Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Mistrzostwa Polski Kadetów - złota młodzież z Podkarpacia

W miniony weekend, w nyskiej hali sportowej przy Sudeckiej odbyły się siatkarskie Mistrzostwa Polski Kadetów. Do Nysy zawitało osiem najlepszych teamów młodzieżowych kraju. Po raz piąty mistrzowski tytuł wywalczyła drużyna AKS Rzeszów....

W miniony weekend, w nyskiej hali sportowej przy Sudeckiej odbyły się siatkarskie Mistrzostwa Polski Kadetów. Do Nysy zawitało osiem najlepszych teamów młodzieżowych kraju. Po raz piąty mistrzowski tytuł wywalczyła drużyna AKS Rzeszów, która w wielkim finale pokonała ekipę Trefla Gdańsk 3:1. Siatkarze z Rzeszowa zgarnęli także większość nagród indywidualnych, w tym m.in. nagrodę MVP, którą otrzymał Jakub Durski.

Dobra dyspozycja przez cały sezon zapewniła udział w turnieju finałowym również nyskim kadetom, którzy choć w większości młodsi od swoich rywali o rok to jednak dzielnie walczyli na boisku o każdy punkt. Młodzi siatkarze wspierani byli głośnym dopingiem przez rzesze lokalnych i przyjezdnych kibiców. Zmagania siatkarskiej młodzieży śledził z trybun reprezentant Polski Bartosz Kurek oraz trener kadry narodowej kadetów, Sebastian Pawlik. - To kolejna impreza rangi mistrzowskiej w naszym mieście, a przypominam, że Hala Nysa działa dopiero pół roku - ocenia Burmistrz Nysy. - Przed nami kolejne wielkie wydarzenia, ale jeszcze nie zdradzamy szczegółów.

Uczestnicy turnieju poza aspektami sportowymi chwalili doskonałą organizację imprezy i niezwykłą atmosferę panującą na trybunach. Podkreślali również, że Młodzieżowe Mistrzostwa Polski odbyły się po raz pierwszy na tak ładnym obiekcie. - Gratuluję władzom samorządowym współorganizacji tego wydarzenia, a zwycięzcom życzę dalszych sukcesów w dorosłej siatkówce - powiedział podczas ceremonii wręczania nagród Wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Zobacz pełną galerię zdjęć >>> link[1]

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

 Urząd Miejski w Nysie

References

  1. ^ Zobacz pełną galerię zdjęć >>> link (www.facebook.com)

Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech