Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Uczennice z SP 3 w Nysie zasiądą w Sejmie Dzieci i Młodzieży

Klaudia Gontarz i Aleksandra Łuszcz, uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie, 1 czerwca zasiądą w ławach sejmowych w Warszawie. Będą posłankami Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dziewczyny wejdą w skład osiemnastoosobowej delegacji reprezentującej......

Dziewczyny wejdą w skład osiemnastoosobowej delegacji reprezentującej nasze województwo.

Nim na dobre rozkręci się prawdziwa kampania wyborcza, dzieciaki z całej Polski mogły sprawdzić swoje umiejętności politycznych PR-owców. W tym roku zadanie polegało na poprowadzeniu kampanii wyborczej posła Sejmu Ustawodawczego z 1919 roku. W naszym województwie najlepsze okazały się nysanki - Klaudia i Ola z SP3.  Sukces jest tym większy, że w pokonanym polu zostawiły nie tylko uczniów szkół podstawowych, ale też tych ze szkół średnich i gimnazjalnych. Zdobyły aż 25 punktów na 30 możliwych do zdobycia!

image

Dodatkowo Klaudia i Ola, jako jedyne z naszego województwa, będą w dniach 12.05. – 13.05. na warsztatach w Sulejówku i posiedzeniu Komisji, w gmachu Sejmu, podczas którego wybiorą Marszałków oraz opracują projekt uchwały SDiM, która zostanie poddana pod głosowanie na posiedzeniu 1 czerwca.

Uczennice nyskiej Trójki przeprowadziły kampanię wyborczą posłanki Marii Moczydłowskiej, która była pierwszą w historii Polski posłanką, przemawiającą w sejmie. Choć reprezentowała ugrupowania prawicowe, to głosiła też hasła feministyczne. Najbardziej wyróżniła się tym, że walczyła o wprowadzenie prohibicji w Polsce i to w czasach, gdy jeszcze nie było jej w USA.

image

Dziewczyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie były tak skuteczne, że swoją działalnością  zainteresowały lokalnego posła, Burmistrza i Starostę, a także liczne stowarzyszenia i media.

Uczennice realizowały zadanie pod kierunkiem Krzysztof Wilka, który od 26 lat jest nauczycielem historii. W tym czasie wychował wielu laureatów i finalistów Wojewódzkich Konkursów Historycznych. Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał medal Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodę Opolskiego Kuratora Oświaty oraz wiele Nagród Burmistrza Nysy i Dyrektora Szkoły.

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech