Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 24 kwiecień 2018 12:14

Konferencja dotyczaca przeciwdziałaniu narkotykom

Bezpieczeństwo w internecie oraz sposoby przeciwdziałaniu narkotykom i substancjom psychoaktywnym to główne tematy poruszane w czasie konferencji, która odbyła się 20 kwietnia w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie....

Pierwsza część, w której udział wzięli uczniowie gminnych szkół poprowadzona została przez mgr Agnieszkę Taper z Centrum Profilaktyki Społecznej. Przedstawiła podstawowe metody zachowania bezpieczeństwa w sieci.

image

image

Popołudniowy panel skierowany był do nauczycieli, pedagogów, pracowników jednostek samorządowych, służb mundurowych oraz wszystkich, którzy w swojej pracy mają kontakt z dziećmi i młodzieżą. Kursokonferencję na temat przeciwdziałaniu narkotykom i substancjom psychoaktywnym poprowadził dr hab. prof nadzw. Mariusz Jędrzejko. Celem szkolenia było zaznajomienie uczestników z zasadami postępowania w przypadku używania przez dzieci i młodzież substancji psychoaktywnych, tak, by w porę móc udzielić pomocy.

image

image

image

Agnieszka Sokołowska


 Do udziału w warsztatach, które odbyły się 20 kwietnia br. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie zaproszono przede wszystkim grono pedagogiczne, przedstawicieli służb mundurowych z opolskiej policji, służby więziennej, placówek wychowawczych, oraz kuratorów społecznych i sędziów rodzinnych. Komendę Powiatową Policji w Nysie reprezentował, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nysie ? podinsp. Dariusz Dregan, który przywitał uczestników spotkania.

Pierwsza część konferencji w której udział wzięli uczniowie ze szkół gimnazjalnych oraz licealiści przeprowadziła mgr. Agnieszka Taper z Mazowieckiego Centrum Profilaktyki. Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się na czym polega cyberprzestępczość i jak się przed nią ustrzec. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o tym jaki istotny wpływ mają nowoczesne media oraz powszechnie dostępne technologie cyfrowe na rozwój edukacji i sfery emocjonalnej nastolatków.

image

Dalsza część spotkania przeznaczona dla przedstawicieli placówek oświatowych oraz instytucji państwowych, była poświęcona zagadnieniom związanym z nowymi substancjami psychoaktywnymi. Prelegentem był prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko z Mazowieckiego Centrum Profilaktyki, który przyciągnął uwagę wszystkich uczestników serią przykładów ze swoich zawodowych i życiowych doświadczeń. W trakcie wspomnianych warsztatów, uczestnicy wzięli czynny udział w nowoczesnych formach działań metodyczno-edukacyjnych.

W części diagnostycznej warsztatów zostały natomiast omówione uwarunkowania i tendencje rozwoju rynku nowych narkotyków, kluczowe zagrożenia, grupy ryzyka i przyczyny używania oraz Internetu jako przestrzeni promocji dopalaczy. Ponadto, prowadzący omówił i przedstawił podstawy pomocy medycznej dla ofiar i zasady postępowania z narkotykiem-dopalaczem.

Źródło: KPP Nysa

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 kwiecień 2018 19:29
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech