Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 09 kwiecień 2018 12:29

Uczennice SP 10 starają się o mandat do Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 z oddziałami integracyjnymi  w Nysie, Weronika Malara i Patrycja Wróblewska z kl. III bg  pod kierunkiem nauczyciela Ewy Chojeckiej starają się o mandat Posła do Sejmu Dzieci  i Młodzieży....

Jest to projekt edukacyjny, za realizację którego odpowiada Kancelaria Sejmu, natomiast współorganizatorami są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest promowanie postaw obywatelskich wśród młodych osób, przybliżenie im zasad funkcjonowania demokracji parlamentarnej, a także zachęcenie do podjęcia działań związanych z bieżącym tematem sesji. Temat tegorocznych obrad to: Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej. Zadaniem uczniów było zaplanowanie kampanii wyborczej posła do Sejmu Ustawodawczego z uwzględnieniem środków przekazu dostępnych w latach 1919-1922.

image

Uczennice wybrały postać Wojciecha Korfantego.  Promując Posła II RP  przeprowadziły  sondaże wśród mieszkańców naszej gminy. Przygotowały i przeprowadziły wizyty wyborcze w:  Szkole Podstawowej w Białej Nyskiej, Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie oraz w Przedszkolu nr 9 w Nysie. Uczennice wsparli m.in.: Burmistrz Nysy, Stowarzyszenie Edukacyjne NISSA, Stowarzyszenie Chór CAMERATA NYSA, Radio Nysa FM, I Love Nysa.

Informacja: Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 kwiecień 2018 21:50
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech