Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 05 luty 2018 15:46

Gala drugiej edycji Małego Trytona

3 lutego poznaliśmy laureatów drugiej edycji Małego Trytona. Kapituła była pod wrażeniem osiągnięć i zainteresowań wszystkich nominowanych....

 

3 lutego poznaliśmy laureatów drugiej edycji Małego Trytona. Kapituła była pod wrażeniem osiągnięć i zainteresowań wszystkich nominowanych.

- Mały Tryton jest symbolicznym docenieniem tego, co drzemie w naszej młodzieży, czyli pokłady olbrzymich talentów, chęci i pasji ? podsumował Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. - Słowo uznania należy się również rodzicom, opiekunom i dziadkom za wspieranie aspiracji swoich podopiecznych.

W tym roku nagrody Małego Trytona Nyskiego przyznano:
Biance Drostek (w kategorii do lat 9)
oraz Annie Urzędowskiej (w kategorii do lat 15),
odpowiednio za osiągnięcia w gimnastyce sportowej oraz za sukcesy muzyczne.

Kapituła konkursowa pod przewodnictwem Beaty Ciastoń musiała wybrać dwoje zwycięzców, choć na wielkie brawa zasłużył każdy ze zgłoszonych. Przegląd talentów był różnorodny, od przyszłych medalistów w różnych sportach, poprzez talenty literackie i muzyczne. Nie zabrakło też małych dzieci o wielkich sercach, które już w tak młodym wieku są świadome tego, że warto pomagać innym. - To naprawdę nie był łatwy wybór ? ocenia Zastępca Burmistrza Nysy, Piotr Bobak. ? Konkurs potwierdził, że mamy cudowną i genialną młodzież. Gratuluję wszystkim dzieciakom.

Mały Tryton

Gala podsumowująca drugą edycję Małego Trytona Nyskiego odbyła się w Nyskim Domu Kultury, gdzie jak zawsze na potrzeby organizatorów doskonale przygotowano scenę i zaplecze. Imprezę poprowadzili studenci Instytutu Jazzu na PWSZ w Nysie, którzy dodatkowo zadbali o ciekawe muzyczne aranżacje inspirowane bajkami.

Po wręczeniu nagród na scenie zaprezentowała się wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej ? Oliwia Wieczorek. Uczestniczka m.in. Must Be The Music oraz Małych Gigantów potwierdziła swój wielki talent. Zarówno o niej, jak i o nominowanych do Małego Trytona dzieciach usłyszymy pewnie jeszcze nie raz.

Andrzej Babiński

 Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 luty 2018 01:08
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech