Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 29 styczeń 2018 13:40

Ferie spędzone w Świetlicy Socjalnej przy OPS

Ferie spędzone w  Świetlicy Socjalnej działającej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie obfitowały w moc atrakcji. W pierwszym tygodniu ferii dzieci zwiedziły nowo wybudowaną halę widowiskowo-sportową i miały okazję posiedzieć w loży dla VIP-ów, która......

W pierwszym tygodniu przerwy od nauki dzieci zwiedziły nowo wybudowaną halę widowiskowo-sportową i miały okazję posiedzieć w loży dla VIP-ów, która mieści się na najwyższej kondygnacji.

Wychowankowie świetlicy odwiedzili również Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, gdzie strażacy opowiedzieli na czym polega ich praca oraz jakiego sprzętu  i wozów strażackich używają. Każdy  uświadomił sobie, że praca strażaka jest ciężką i bardzo często wykonywana w trudnych warunkach atmosferycznych i trudno dostępnych miejscach.

image

image

Na Dzień Babci i Dziadka wszystkie dzieci ze świetlicy wykonały laurki dla swoich dziadków oraz  dla seniorów z Dziennego Domu Pobytu w Nysie. Odwiedziny w Domu Seniora się udały - oprócz wręczonych laurek, były wiersze, śpiewanie kolęd oraz słodki poczęstunek.

Dzieci w trakcie ferii odwiedziły także nasze Muzeum i wzięły udział w ciekawych warsztatach.  Panie prowadzące zajęcia, przedstawiły eksponaty i prezentację p.n. ?Zwierzaki w Muzeum? oraz ?Wystawę zabawek?. Następnie dzieci w grupach, mogły stworzyć własną pracę, przy użyciu wycinanek z papieru i różnego rodzaju materiałów.

image

image

Zajęcia na świetlicy utrwaliły wychowankom, czym jest kultura osobista, jakie są zasady kulturalnego zachowania i zwroty grzecznościowe. Dzieci odgrywały też scenki, w których uzmysłowiły jak zachować się w określonych sytuacjach.

W ferie nie mogło zabraknąć także ruchu. Żeby się troszkę zrelaksować, wszystkie dzieci pojechały na cross-fit. Gra w piłkę, bieg między pachołkami, turlanie piłki - to i wiele innych ćwiczeń, z pewnością zachęciło najmłodszych do dalszych ćwiczeń i dbania o własną kondycję.

image

Informacja: OPS w Nysie

Ostatnio zmieniany wtorek, 30 styczeń 2018 22:31
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech