Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 09 styczeń 2018 15:42

Wkrótce nowe kuchnie i boisko dla dzieci

Jeszcze w tym miesiącu zostaną otwarte nowe kuchnie w Szkole Podstawowej nr 10 i Szkole w Białej Nyskiej. Szczególne powody do zadowolenia mają dzieci z tej ostatniej placówki ? kalorie, które przyjmą w nowej kuchni, będą mogły spalić na nowym boisku....

Wielofunkcyjny obiekt będzie gotowy już na wiosnę.

Zdrowy posiłek to podstawa rozwoju najmłodszych. Dlatego Gmina od trzech lat konsekwentnie przywraca kuchnie w placówkach oświatowych. Kuchnie są już we wszystkich przedszkolach, przybywa ich także w szkołach. Już w styczniu dzieciaki z SP 10 i Białej Nyskiej będą mogły zjeść pyszne posiłki przygotowane przez kucharki.

A jako że, po zjedzeniu obiadu warto się poruszać, już wiosną uczniowie z Białej Nyskiej zagrają w siatkówkę, piłkę nożną czy koszykówkę na nowym boisku. Będzie również coś dla fanów królowej sportu. - Budowana jest także bieżnia i skocznia dla lekkoatletów, a dla najmłodszych dzieci powstaje plac sprawnościowy. - mówi Mariola Giera, dyrektor Szkoły w Białej Nyskiej. - Absolwenci, którzy nas odwiedzają cieszą się, że wreszcie powstanie boisko w naszej szkole. Od dawna o nim  marzyliśmy, a teraz nareszcie inwestycja stanie się faktem. Boisko będzie służyło nie tylko uczniom szkoły, ale też wszystkim mieszkańcom Białej Nyskiej i okolicznych miejscowości.

Kuchnie są już we wszystkich przedszkolach, trwa ich przywracacanie także w szkołach.

imageNa zdj. Mariola Giera, dyrektor Szkoły w Białej Nyskiej. Już na wiosnę powstanie tam nowoczesne, wielofunkcyjne boisko.

Łukasz Bressa

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Ostatnio zmieniany wtorek, 09 styczeń 2018 22:15
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech