Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 02 styczeń 2018 15:41

Po 4 dekadach mamy to! Hala otwarta!

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Blisko cztery dekady czekali mieszkańcy Nysy na powstanie obiektu sportowego, który będzie na miarę ich oczekiwań. Hala Nysa to także spełnienie wielkiej obietnicy Burmistrza Kordiana Kolbiarza....

Od teraz różne środowiska i kluby sportowe, dzieci, młodzież i dorośli będą mogli rozwijać swoje pasje w profesjonalnych warunkach.

29 grudnia pierwszym zaskoczeniem kibiców był wygląd hali, specjalnie podświetlonej aby podkreślić wyjątkowość tego wydarzenia. Bryły obiektu rozświetlono różnymi światłami, a z daleka dominował neon z logo „Hala Nysa”, witający gości w nowym obiekcie. Wewnątrz w ciągach komunikacyjnych nowoczesny i minimalistyczny styl, a samo serce hali doskonale widoczne z ponad 2500 miejsc siedzących, które tego dnia zapełniły się do ostatniego widza.

Punktualnie o godzinie 17 spiker przywitał wszystkich zgromadzonych, dając sygnał do otwarcia części artystycznej tego wieczoru. Zanim na parkiecie pojawili się młodzi adepci sztuk walki, prowadzący sprawdził jak roznosi się doping po hali i który sektor bije najmocniej brawa. Zasłużyli na nie Dariusz Karczmit i jego instruktorzy, którzy perfekcyjnie przygotowali młodzież do występów, dzięki czemu w kilkunastominutowym bloku zobaczyliśmy przekrój umiejętności zawodników uczących się różnych specjalności.

Dla obserwatorów była to także namiastka tego, co z pewnością nie raz zobaczymy w Nysie, a więc masowych imprez sportowych różnej rangi, w tym rangi mistrzowskiej – bo z pewnością obiekt spełnia wysokie kryteria stawiane przed organiatorami najważniejszych wydarzeń.

Zanim przecięto wstęgę, swoje umiejętności zaprezentowała grupa czirliderek pod kierownictwem Beaty Ciastoń, a także wysłuchaliśmy dwóch utworów nyskiego zespołu Horyzont.

- Życzę Państwu, aby rok 2018 dla naszego regionu był jeszcze bardziej udany, aby tak wspaniałych inwestycji infrastrukturalnych powstawało jeszcze więcej z korzyścią dla nas wszystkich. – powiedział Wojewoda Opolski, Adrian Czubak. Z kolei Marszałek Województwa zauważył, że jedna hala w takim mieście wygeneruje taką aktywność, że za chwilę Burmistrz Nysy będzie miał problem jak zadowolić wszystkich chętnych. - Zachęćcie brawami władze miasta do rozpoczęcia budowy kolejnej hali w Nysie. - powiedział Andrzej Buła.

Chwilę później Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Nakonieczny przypomniał, że nowa hala to zasługa wielkiej determinacji władz Nysy i Rady Miejskiej. - Podjęcie uchwały umożliwiającej rozpoczęcie tej inwestycji sprawiło, że po dwóch latach budowy mamy ten piękny obiekt. - powiedział Paweł Nakonieczny. - Czekamy na medal olimpijski sportowca z Nysy! Oby ta hala była początkiem kariery przyszłych olimpijczyków. Chciałbym również aby kolejną naszą inwestycją była budowa obiektu sportowego dla lekkoatletów. Panie Burmistrzu działamy!

Po przecięciu wstęgi kibice głodni sukcesów naszych siatkarzy mogli obejrzeć pokazowy pojedynek Stali z gwiazdami siatkówki. W drużynie gości zobaczyliśmy m.in. Roberta Szczerbaniuka, Pawła Papke, Grzegorza Szymańskiego, Marcina Nowaka, Sebastiana Świderskiego, Jarosława Stancelewskiego, obecnego trenera Stalowców Piotra Łukę oraz legend nyskiej siatkówki Krzysztofa Wójcika i Adama Kurka. Wielokrotni reprezentacji Polski pokazali wiele ciekawych zagrań, ale ostatecznie ulegli  w trzech setach (1:2) I ligowcom z kilkoma wychowankami w składzie. - Jeśli Nysa w starej malutkiej hali potrafiła wychować Bartka Kurka, to nie wyobrażam sobie jakimi talentami sypnie mając tak piękny obiekt. - powiedział Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Wachowiak.

O tym, że obiekt powstał dzięki dużemu wsparciu Ministerstwa Sportu oraz PZPS przypomniał gospodarz miasta. - Dziękuję wszystkim za wielkie wsparcie i działania ponad politycznymi działaniami. Dziękuję także nieobecnym podczas dzisiejszego otwarcia, w tym Ministrowi Patrykowi Jakiemu. Hala nie powstałaby także bez ciężkiej pracy mojego zastępcy Piotra Bobaka oraz naczelnika wydziału inwestycji, Romana Mnicha.

Zarządcą hali wybudowanej za blisko 23 milionów złotych jest Agencja Rozwoju Nysy, która wspaniałe otwarcie zorganizowała wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Nysie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia.

Podczas otwarcia Prezes ARN Bogdan Wyczałkowski podziękował za wsparcie przy budowie hali m.in. Ministrowi Sportu Witoldowi Bańce oraz Pawłowi Nakoniecznemu i Burmistrzowi Nysy. - Widać wielki potencjał tej hali, bilety rozeszły się błyskawicznie i czekamy na więcej. - ocenia manager hali Adam Zelent.

- Przed nami rok pełen wydarzeń. Zaczynamy już 6 stycznia meczem Stali Nysa z AZS Częstochowa o ligowe punkty oraz bój w Pucharze Polski z jedną z czołowych drużyn w kraju. Kolejne emocje to Kabaret Neonówka i wielka gala boksu, a także koncerty Czerwonych Gitar i Kamila Bednarka. Serdecznie zapraszamy!

Obszerna relacja video z tego wydarzenia w Nyskiej Kronice Filmowej.

" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="ytp-share-panel-link ytp-no-contextmenu" title="Udostępnij link">

Andrzej Babiński

Wydział Administracyjno-Organizacyjny